Mac OS Disk izlencesinde HDD gözükmüyor

Bilgisayarıma mac kurmak istiyorum fakat bir türlü olmuyo. Epeyce bi araştırma yaptım, birçok yazı okudum ve vidyo seyrettim mac kurmak ile ilgili çok şey öğrendim. Genelde sanallaştırma teknolojisi açık olmalı. HDD AHCI olmalı vs birçok faktör var ve duruma göre değişkenlik gösteriyo bu ve sayamadığım birçok faktör. Fakat benim problemim BIOS ile. HDD'yi AHCI yapamıyorum. Ya raid var ya da IDE. Bu şekilde kurulum yapamıyor muyum?

Bi de flaş bellekten boot ederken disk izlencesinde HDD gözükmüyo. Sebep bu HDD ayarı mı? Yardımcı olursanız sevinirim...

Son düzenleyen: Moderatör:
markası crea modelini bilmiyorum ama içindeki malzemeler :D şöyle

anakart : msı p4m900m/p4m900m2
işlemci :dual core intel pentium E2140 1.6+1,6ghz
ram : 2gb ddr2 ram (1+1)
ekran kartı : nvidia geforce 7300LE (256mb)
hard disk : seagate barracuda 250gb (7200rpm)
bios türü: american megatrends inc.

bende iatkos ml2 var ve onu flaş belleğe attım ve böylece flaş bellekten mac kurmak için gerekli malzeme elime geçti. fakat şöyle bi durum var. benim bios ayarlarında ahcı diye bi disk ayarı yok. onun yerine ide ve raid var . Recep bey bana orda bi kext dosyası bağlantısı vermişsiniz.. bunun için çok teşekkür ederim. fakat orda da belirttiği üzere yosemite uyumlu bi kext dosyası bu. ben de iatkos ml2 uyumlu bi kext dosyası aradım ve birkaç tane de buldum yani en azından öyle zannediyorum. fakat bir türlü bu kext dosyalarını kurulum yapacağım flaş belleğe nasıl aktaracağımı bulamadım. genelde heryerde kurulu olan bir mac üzerine aktarma var fakat kurulum yapacağımız flaş belleğe aktarma gibi bi konu yada yazı bulamadım. eğer bu kext dosyalarını kurulum yapacağım iatkos ml2 yüklü flaş belleğe aktarmayı başarabilirsem sanırım bilgisayarıma mac kurabilirim.

şimdiden yapacağınız yorumları ve yönlendirmeleri heyecanla bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı