MacBook Air 2020 i3 alınır mı?

Zamanında laptop tamiratıyla uğraşırken adı aklımda değil Toshiba'nın bir serisi çıktı fiyatına göre performansı çok güzeldi ama çipleri kronik arızalıydı 1.5 2 yıl sonra patlıyor çip değişimide sağlıklı sonuç vermiyordu binlerce insanın cihazı çöp oldu Apple'dada bu durumun yaşanmayacağının garantisi yok.

Zamanında laptop tamiratıyla uğraşırken adı aklımda değil Toshiba'nın bir serisi çıktı fiyatına göre performansı çok güzeldi ama çipleri kronik arızalıydı 1.5 2 yıl sonra patlıyor çip değişimide sağlıklı sonuç vermiyordu binlerce insanın cihazı çöp oldu Apple'dada bu durumun yaşanmayacağının garantisi yok.

Apple'a bu konuda güvenim tam M1 işlemci her ne kadar yeni çıkmış olsa da ürünlerinin arkasında duracaklarını düşünüyorum ama aynı durumda başka bir marka yapsa kesinlikle güvenme derdim.

Apple'a bu konuda güvenim tam M1 işlemci her ne kadar yeni çıkmış olsa da ürünlerinin arkasında duracaklarını düşünüyorum ama aynı durumda başka bir marka yapsa kesinlikle güvenme derdim.

Tamam Apple güvenilir ama garanti bitince ne olacak Intel işlemcili MacBook'lar 7-8YIL dayanıyor M1 tutupta 2sene sonra garanti bitince yanarsa makine çöp olacak.

@Ahmetzbkn Neden yansın ki M1? Sanki Apple işlemci yapmayı bilmiyor gibi konuşmuşsunuz. Zaten halihazırda A14 işlemcisinden temelli bir işlemci M1 işlemcisi. Yani yanma gibi bir durum söz konusu olamaz. Hangi yılda yaşıyorsunuz bilmiyorum ama işlemciler genel olarak yanmıyor. Sizden çok düşünmüşlerdir bunu Apple mühendisleri.

@Ahmetzbkn Neden yansın ki M1? Sanki Apple işlemci yapmayı bilmiyor gibi konuşmuşsunuz. Zaten halihazırda A14 işlemcisinden temelli bir işlemci M1 işlemcisi. Yani yanma gibi bir durum söz konusu olamaz. Hangi yılda yaşıyorsunuz bilmiyorum ama işlemciler genel olarak yanmıyor. Sizden çok düşünmüşlerdir bunu Apple mühendisleri.

Hocam asıl siz hangi yılda yaşıyorsunuz bilmiyorum ama ilahlaştırdığınız Apple hata yapamaz diye bir kaide yok.
Apple taraflı eğer bir problem varsa garanti bitse de yardımcı olacaklardır.

Garanti bittikten sonra yardımcı olacak olsalar garanti diye bir kavram olmaz zaten ömür boyu garantili olurdu ürünler garanti bittikten sonra destekte biter.

Garanti bittikten sonra yardımcı olacak olsalar garanti diye bir kavram olmaz zaten ömür boyu garantili olurdu ürünler garanti bittikten sonra destekte biter.

Garanti demek yeni alınan cihazlarda fabrikasyon hata, donanım problemlerini ücretsiz bir şekilde yenilemek üzerine oluşturulmuş bir programdır.

Apple kendi donanımlarında eğer kendileriyle alakalı bir durumsa garanti bitse bile destek sunmakta. Bu konuyu bizzatta garantisi biten cihazlarda tecrübe ettim.

Misal iPhone 6 serisinde bayağı sıkıntılı cihaz çıktı birçok tanıdığımda mağdur oldu garanti süresi içinde Apple gerçekten çok ilgili ama garanti bittikten sonra kronik arızalı cihazlarında dahi hiç onarımlarını görmedim Apple iPhone 6’daki kronik sorun ne?

Yeni konular

Geri
Yukarı