MacBook Air M.2 (2022) mi MacBook Pro M1 Pro (2021) mi?

MacBook Pro adı üzerinde profesyoneller için tasarlanmış bir cihaz. Ancak MacBook Air lise, teknik olmayan üniversite ve ev kullanımı için tasarlanılmış bir cihaz.
Kim diyor hocam bunu? Senior makine mühendisliği okuyan reddit uzerindeki bir kullanıcı, MacBook Air'in tum isleri icin gayet yeterli oldugunu belirtmiş. Ayrıca ayni post uzerindeki tum mühendislik öğrencileri ileri seviye icin de önermiş. Özelliklerini göz önüne alınca ileri seviye isler icin de kullanilabilir olduğu ortada. Lütfen yanlış bilgi vermeyin.

Ancak konu sahibine önerim MacBook Pro ile devam etmesi yönünde.
Hem daha güçlü bir islemci hem de 120hz (ProMotion) olması MacBook Pro'yu onde tutuyor.

Ayrica MacBook Air M2 2560x1664 çözünürlüğe sahipken MacBook Pro M1 Pro 3024x1964 çözünürlüğe sahip.

Kim diyor hocam bunu? Senior makine mühendisliği okuyan reddit uzerindeki bir kullanıcı, MacBook Air'in tum isleri icin gayet yeterli oldugunu belirtmiş. Ayrıca ayni post uzerindeki tum mühendislik öğrencileri ileri seviye icin de önermiş. Özelliklerini göz önüne alınca ileri seviye isler icin de kullanilabilir olduğu ortada. Lütfen yanlış bilgi vermeyin.

Hem daha güçlü bir islemci hem de 120hz (ProMotion) olması MacBook Pro'yu onde tutuyor.

Ayrica MacBook Air M2 2560x1664 çözünürlüğe sahipken MacBook Pro M1 Pro 3024x1964 çözünürlüğe sahip.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim .

MacBook Air aslında çok rahat bir şekilde işinizi görecektir bir soru işaretiniz olmasın ancak panel farkı ve soğutma kapasitesinden dolayı M1 Pro bence en azından daha alınası bir cihaz onun dışında yapacağınız işlemlerde desteklenme sorunları çıkabilir bunu düşünmenizi öneririm birde ek olarak mümkün olduğunuzca yüksek bir depolama kapasitesi seçeneğine yönelin en düşük modellere bakmayın.

Güneşe maruz kaldığınız ortamda kullanırsanız MacBook gerçekten aşırı ısınıyor. O anlarda fan a ihtiyacınız oluyor. Bende 14” M1 Pro var ve yazılımcı olarak kullanıyorum. Gerçekten performans bakımından çok güzel bir cihaz.

Kim diyor hocam bunu? Senior makine mühendisliği okuyan Reddit uzerindeki bir kullanıcı, MacBook Air'in tum isleri icin gayet yeterli oldugunu belirtmiş. Ayrıca ayni post uzerindeki tum mühendislik öğrencileri ileri seviye icin de önermiş. Özelliklerini göz önüne alınca ileri seviye isler icin de kullanilabilir olduğu ortada. Lütfen yanlış bilgi vermeyin.

Hem daha güçlü bir islemci hem de 120Hz (promotion) olması MacBook Pro'yu onde tutuyor.

Ayrica MacBook Air M.2 2560x1664 çözünürlüğe sahipken MacBook Pro M1 Pro 3024x1964 çözünürlüğe sahip.

Çatal ile de çorba içebilirsiniz ancak çatal onun için tasarlanmamıştır. Telefonda GTA 5 de oynayabilirsiniz... Bir bilginin yanlış oluğuna karar vermeden önce konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmakta fayda vardır. Sorunun detaylı cevabını Apple müşteri temsilcisi size anlatacaktır. YouTube vb. mecralarda fark edilmek adına yayınlanan içerikler iyi bir kaynak değildir.

Merhabalar, aynı soruyu bende sormak istiyorum bu yüzden yeni konu açmak istemedim. Yukarıda yazılan her mesajı okudum genel olarak Pro modeli önerilmiş fakat M2 Air tüm işlerime yeteceğini düşünüyorum. (XCode ve Android Studio/Emulator kullanacağım.)

Benim aklıma takılan soru ise M2 Air çok ısınıyor mu build sürelerinde? Çünkü render gibi ağır işlemlerde kullanmayacağım ve daha yeni bir işlemci olması açıkcası aklımı çeliyor. Evet M1 Macbook Pro modeli oldukça güçlü cihaz, Touchbar çok ilgimi çekiyor ama M2 Air bu cihaz yanında performans anlamında bir eksisi bulunuyor mu?

M2 Air kullanan birisi yanıtlayabilirse çok yardımcı olur gerçekten. Teşekkür ederim.

Merhabalar, aynı soruyu bende sormak istiyorum bu yüzden yeni konu açmak istemedim. Yukarıda yazılan her mesajı okudum genel olarak Pro modeli önerilmiş fakat M2 Air tüm işlerime yeteceğini düşünüyorum. (XCode ve Android Studio/Emulator kullanacağım.)

Benim aklıma takılan soru ise M2 Air çok ısınıyor mu build sürelerinde? Çünkü render gibi ağır işlemlerde kullanmayacağım ve daha yeni bir işlemci olması açıkcası aklımı çeliyor. Evet M1 Macbook Pro modeli oldukça güçlü cihaz, Touchbar çok ilgimi çekiyor ama M2 Air bu cihaz yanında performans anlamında bir eksisi bulunuyor mu?

M2 Air kullanan birisi yanıtlayabilirse çok yardımcı olur gerçekten. Teşekkür ederim.
Konuda arkadaşın sorduğu m1 macbook pro değil hocam. Macbook m1 pro olan.
M1 pro çok güçlü bir cihaz.
M1 macbook pro yerine m2 air alabilirsin

Çatal ile de çorba içebilirsiniz ancak çatal onun için tasarlanmamıştır. Telefonda GTA 5 de oynayabilirsiniz... Bir bilginin yanlış oluğuna karar vermeden önce konu hakkında detaylı bilgi sahibi olmakta fayda vardır. Sorunun detaylı cevabını Apple müşteri temsilcisi size anlatacaktır. YouTube vb. mecralarda fark edilmek adına yayınlanan içerikler iyi bir kaynak değildir.
Ürünü deneyimlemiş kişilerin kendi deneyimlerini anlattığı bir gönderiden aldım bu bilgileri. Verdiğiniz bilgiler apaçık yanlış. Biz burada tabii ki şu iyi demiş bu kötü demiş diye değerlendirmiyoruz. M2 processorun kapasitesine bakıyoruz. M2 yine tüm işleri için yeterli bir işlemci. Ayrıca hiçbir resmi Apple kaynaklarında Air sürümlerinin sadece gündelik kullanım için olduğu yazmaz. Dürüst olmak gerekirse M2 işlemciyi sadece gündelik kullanım sınıfına koymanız komik. Ben burada başka videolardan gördüğümü değil, bizzat kendi deneyimlerimle de belirtiyorum.

Geri
Yukarı