MacBook M1'de oyun oynamak mümkün!

Arkadaşlar, aranızda MacBook M1 kullanan varsa içerisine Android emulatörü kurarak PUBG Mobile oynayıp oynayamayacağımı söyleyebilir mi? Nox App Player diye bir uygulamanın bigbox.com sitesi üzerinden emülatörü indirilebilir durumda. Ancak MacBook sahibi olmadığım için deneme imkanım olmadı. Bilgisayarda Football Manager, telefondan da PUBG oynuyorum sıklıkla. Eğer bilgisayardan PUBG oynama imkanım olacaksa eğer MacBook almayı düşünüyorum, diğer oyunları da eğer Turkcell GeForce NOW yurt dışı erişimi engellemezse oradan üye olup oynarım oynayacak olursam eğer.

Macbooklar iş hayatındaki insanlar ve öğrenciler için büyük nimet aslında, ben oyun değil iş ve günlük kullanım gözüyle değerlendiriyorum.

Macbooklar iş hayatındaki insanlar ve öğrenciler için büyük nimet aslında, ben oyun değil iş ve günlük kullanım gözüyle değerlendiriyorum.
Zaten o gözle görülmesi lazım. Oyun oynamak yönüyle bakılıyor, bakılmamalı hatta bakılması teklif dahi edilememeli. Şu Ultrabook araştıranlara oyun oynanmıyor diye kötülüyorlar ya bu cihazları, deliriyorum.

Ayrıca, Macbook Air kullanılarak basit bir işlem ile neredeyse Macbook Pro performansı almak mümkün. Öneri değil tabii bu, sıcaklık tüm kasaya yayılıyor sonuçta. Ama yine de Macbook Air'a çok içim ısındı bu sene, almak isterim doğrusu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neden? Apple MacBook'lar 8900TL'ye alınıyor çoğu masaüstü sisteme bundan fazla harcıyoruz? Oyun oynanamıyor diye 8900TL fazla geliyor herhalde. Ancak 8900TL'ye çok güçlü bir cihaz. M1 Chip tekli çekirdekte 5950X'i geçiyor çoklu çekirdekteyse 4900H'ı geçiyor. İçinde bulunan grafik birimi 1050 Ti kadar güçlü.
Çoklu çekirdekte 4800'ü bile geçemiyor, 1050Ti daha güçlü.(Directx yüzünden olabilir.)

Çoklu çekirdekte 4800'ü bile geçemiyor, 1050Ti daha güçlü.(Directx yüzünden olabilir.)
Çoklu çekirdekte R9 4900H'ı tokatlıyor. Durumdan duruma grafik biriminin performansı değişiyor. Bazı konularda 1050'nin bile bir tık gerisinde kalırken bazı durumlarda 1050 Ti'ı geçiyor. Ancak çoklu çekirdekte R9 4900H'ı rahatlıkla geçiyor.

MacOS'in fare hızı, Windows gibi değil. Windows'tan biraz daha yavaş. Şahsen ben LoL oynayamadım fare yüzünden. Bootcamp ile oynadım. Fare ayarlarından hızı en sona getirin mesela Windows'ta ki orta üst gibi hissettirir.
Ama trackpad sıkıntısız. Hız konusunda da. Fare kullanırken değişik yani.

Çoklu çekirdekte R9 4900H'ı tokatlıyor. Durumdan duruma grafik biriminin performansı değişiyor. Bazı konularda 1050'nin bile bir tık gerisinde kalırken bazı durumlarda 1050 Ti'ı geçiyor. Ancak çoklu çekirdekte R9 4900H'ı rahatlıkla geçiyor.
Cinebench r23 çoklı çekirdek skorları m1'de 7400 civarında, 4800h'de 10000 civarında.

Hocam yazılımcılar için Mac bir nimet, işletim sisteminin, donanımla arasındaki trafik, İDE'lerin o işletim sistemine odaklı olması falan da önemli, ben Mac kullandığım zaman evimdeki üst düzey oyuncu bilgisayarından daha iyi performans alıyorum. Siz ne kadar 4800H'ın çoklu çekirdek performansını savunursanız savunun.

Hocam yazılımcılar için Mac bir nimet, işletim sisteminin, donanımla arasındaki trafik, İDE'lerin o işletim sistemine odaklı olması falan da önemli, ben Mac kullandığım zaman evimdeki üst düzey oyuncu bilgisayarından daha iyi performans alıyorum. Siz ne kadar 4800H'ın çoklu çekirdek performansını savunursanız savunun.
Yazılımcılar için kötü demedim sadece yanlış olmasın diye düzelmek istedim.İşinden para kazanıyorsan macbook en doğru tercihtir elbette.

Yeni konular

Geri
Yukarı