MacBook Pro 14" M.2 Pro ekranı çizildi

Peçeteyle silerseniz olacağı bu. Glossy paneller için cam bezi kullanmak gerekiyor. Kullanım klavuzu okuma kültürümüz olmadığından böyle şeyler yaşanıyor. Başınıza böyle bir şey gelmemesi için bunun gibi bir bez alın.

Dalga geçiliyordu ancak Bu yüzden Apple özellikle ekran temizleme mendili çıkarmıştı. Peçete ile falan değil de en kötü kaliteli bir gözlük camı ile silmeyi deneyin. Fazla da yükselmeyin yine en zor çizilen ekran MacBook’larda. Kullandığım bir ekran temizleyicisinin yüzeyinden dışarı kırılan plastik parça 27 inç monitörümün bir bölümünü çizmişti ve ben o arızalı ekran temizleyicisinin arızalı olduğunu anlamadan önce MacBook ekranımı boydan boya sağlam sanıp silmiştim. IPS panel koruyucusunu cart diye ortadan ikiye yaran mesele MacBook ekranını uzun uzun temizlememe rağmen çizememiş. Yani kolay falan çizilmiyor. Hare bırakıyor sadece. Onu da beğenmiyorsanız gidin IPS panel kullanın demek ki miniLED gelmiyor size ya da ekran temizleyici spreyler ile güzel bir mikro bez kullanın.
En zor çizilen ekranlar kesinlikle macbooklarda değil. Macler çok güzel cihazlar ama ekranları insanın sinirini bozuyor. Apple ekranların hem parlak olmasını hem de yansıma yapmasını istemiyor. Bundan dolayı ekranlar üretildikten sonra üzerine püskürtme yansıma önleyici kaplama uyguluyor. Bu kaplama en ufak bir toz tanesiyle bile çiziliyor. Yabancı forumlarda da herkes bu sorundan şikayetçi. Ne kadar dikkat ederseniz edin büyük ihtimalle çizeceksiniz. Sadece macinizin ekranında telefon ışığını gezdirin kesinlikle bir iki tanesine denk gelirsiniz. İyi haber bu çizikler üzerinde ışık tutmadığınız sürece görünmezler ve kullanıma engel oluşturmazlar.

Çizilmeyi minimuma indirmek için benim uyguladığım yöntem:

1)Temiz bir lens silme bezini nizami şekilde katlayın.

2)Fön makinesi ya da hava pompası ile Mac'in ekranındaki tozları uçurun.

3)İnatçı tozlara karşı bezle bastırmadan tozları alın.

4)Bezi ıslatın ve ekrandaki yağ lekelerini giderin.

5)Mac ekranlarında her zaman su izi kalır bunu giderip ekranı parlatmak için bezi kuru kısmına katlayı ve ekrandaki su lekeleri gidene kadar ovalayın. (Bu adım ekranda toz kalırsa çizilmeye sebep olabilir.)

Son düzenleme:
En zor çizilen ekranlar kesinlikle macbooklarda değil. Macler çok güzel cihazlar ama ekranları insanın sinirini bozuyor. Apple ekranların hem parlak olmasını hem de yansıma yapmasını istemiyor. Bundan dolayı ekranlar üretildikten sonra üzerine püskürtme yansıma önleyici kaplama uyguluyor. Bu kaplama en ufak bir toz tanesiyle bile çiziliyor. Yabancı forumlarda da herkes bu sorundan şikayetçi. Ne kadar dikkat ederseniz edin büyük ihtimalle çizeceksiniz. Sadece macinizin ekranında telefon ışığını gezdirin kesinlikle bir iki tanesine denk gelirsiniz. İyi haber bu çizikler üzerinde ışık tutmadığınız sürece görünmezler ve kullanıma engel oluşturmazlar.

Çizilmeyi minimuma indirmek için benim uyguladığım yöntem:

1)Temiz bir lens silme bezini nizami şekilde katlayın.

2)Fön makinesi ya da hava pompası ile Mac'in ekranındaki tozları uçurun.

3)İnatçı tozlara karşı bezle bastırmadan tozları alın.

4)Bezi ıslatın ve ekrandaki yağ lekelerini giderin.

5)Mac ekranlarında her zaman su izi kalır bunu giderip ekranı parlatmak için bezi kuru kısmına katlayı ve ekrandaki su lekeleri gidene kadar ovalayın. (Bu adım ekranda toz kalırsa çizilmeye sebep olabilir.)
Benim aşırı aşırı fazla ve Coktan çizildi kanka gercekten 70K verip Boyle olmasi çok kotu bir durum. Neyse ki Flash tutunca ya da güneşin altında çok fazla isikta belli ediyor. buna şükür!

Yeni konular

Geri
Yukarı