MacBook Pro M1 8 GB vs MacBook Air 16 GB

egesayracc

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, ben bilgisayar programcılığı öğrencisiyim ve alacağım bilgisayarda günlük kullanım haricinde yazılım programları kullanacağım estetik, dış görünüş ve batarya açısından MacBook Pro almak istiyorum fakat açtığım bir önceki konuda bir arkadaş 16 GB Air önerdi. Dediğim gibi bilgisayar ile 4K video edit vs yapmayacağım sizce bana MacBook Pro yeterli olur mu?

Macbook m1 modellerinde ram çok büyük bir farklılık yaratmıyor fakat pro ve air arasında fan gibi farklılıklar var pro tercih etmek daha mantıklı olabilir.

16 GB Air tercih ederim. Lakin o kadar paranız varsa M1X modellerini de bekleyebilirsiniz kasım'da çıkması planlanıyor.

16 Air ilerisi için daha mantıklı bir süre sonra RAM yetmemeye başladığında SSD’yi kullanacak bu da SSD sağlığını olumsuz etkiliyebilir.

@Cyberilia M1 çipte RAM nasıl farklılık yaratmıyor? Kesinlikle etkili.

16 Air ilerisi için daha mantıklı bir süre sonra RAM yetmemeye başladığında SSD’yi kullanacak bu da SSD sağlığını olumsuz etkiliyebilir.

@Cyberilia M1 çipte RAM nasıl farklılık yaratmıyor? Kesinlikle etkili.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Max Tech aşırı taraflı videolar çekiyor ve kesinlikle güvenilir bir kaynak değil. Pro alırsa RAM'i yükseltmesi mümkün değil o yüzden ileride RAM ağırlıklı bir iş yaparken sıkıntı çekecek lakin Air ile Pro'nun işlemcisi aynı olduğundan dolayı performans farkı olmayacak. Açık ve net bir şekilde 16 GB Air alınmalı.

Max Tech aşırı taraflı videolar çekiyor ve kesinlikle güvenilir bir kaynak değil. Pro alırsa RAM'i yükseltmesi mümkün değil o yüzden ileride RAM ağırlıklı bir iş yaparken sıkıntı çekecek lakin Air ile Pro'nun işlemcisi aynı olduğundan dolayı performans farkı olmayacak. Açık ve net bir şekilde 16 GB Air alınmalı.
Performans farkı elbette var Air ile Pro arasında.

Yeni konular

Geri
Yukarı