MacBook vs Gaming Laptop

ACExACE

Hectopat
Sizce bilgisayar veya yazılım muhendisligi hala okurken Windows veya macOS cihazlar bir avantaj olusturuyor mu?
Siz hangisini tercih ederdiniz?
macOS üniversite okurken bazı programlar da sorun çıkarıyor diye duydum siz ne düşünüyorsunuz?

Kısaca MacBook vs Gaming laptop hangisi avantajlı olur?
Ben MacBook yazılımsal olarak bazı programlari açmıyor o yuzden sorun oluyor diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gaming laptop kullanıyorum, ne zaman bir yazılımı yüklemeye çalışsam ya da yükledikten sonra kullanmaya çalışsam çok büyük sorun çıktı her zaman çok uğraştırdı. Bir arkadaşım yazılım öğrenmeye başlamak istediğini söylemişti ona yardım ederim diye gitmiştim, bilgisayarı macOS tu bende çıkan hatalar yeniden çıkar diye işimiz uzun diye söylenmiştim ama resmen hiçbir hata görmedik çok kısa bir zamanda hallettik o yüzden MacOS'u öneririm.

Bir MacBook bilgisayarın diğer bilgisayardan farkı, arkasında ki ısırılmış elma logosu ve verdiğiniz gereksiz paradan ibarettir çünkü donalımsal olarak bile bağımsız firmaların daha iyi iş çıkardığından eminim. Yani görüntüden ibaret bir bilgisayar. Bence işini gören bir laptop al hem oyunlar konusunda, hem de yazılım konusunda çok rahat olursun. Ayrıca öyle seni kısıtlamaz canını mı sıkıyor? Windows sil Linux kur veya Dual boot yap çokça seçeneğin var.
Konuyu baz alarak böyle bir yorum yaptım. Altına Apple'ın ürettiği işlemci hakkında yorum yapmanıza gerek yok. Piyasada işini fazlasıyla görecek işlemciler mevcutken MacBook almanın mantıksız olacağını savunuyorum.

Son düzenleme:
İnsan 3060 alabilecekken ekran kartsız MacBook almak mantıklı mı diye düşünmeden edemiyor.

3060'ı alır almasına da 2 katı, belki daha kalın olur cihaz. MacBook 15 saat pilde giderken o 4 saat zor gider. Ekran noktasında da daha iyi olacaktır.

3060'ı alır almasına da 2 katı, belki daha kalın olur cihaz. MacBook 15 saat pilde giderken o 4 saat zor gider. Ekran noktasında da daha iyi olacaktır.

+Fansız, sessiz olması da çok güzel ben de konu sahibi gibi kararsızım böyle bir konu açmayı düşünüyordum.

Gaming laptop kullanıyorum, ne zaman bir yazılımı yüklemeye çalışsam ya da yükledikten sonra kullanmaya çalışsam çok büyük sorun çıktı her zaman çok uğraştırdı. Bir arkadaşım yazılım öğrenmeye başlamak istediğini söylemişti ona yardım ederim diye gitmiştim, bilgisayarı macOS tu bende çıkan hatalar yeniden çıkar diye işimiz uzun diye söylenmiştim ama resmen hiçbir hata görmedik çok kısa bir zamanda hallettik o yüzden MacOS'u öneririm.
Sen becerememiş olabilir misin acaba? Hangi yazılım hata verdi? MySQL, VS Code, VS Studio, Eclipse ve hatta korsan 3DS Max kurdum, hiçbirinde hata almadım.

Geri
Yukarı