MacBook vs Gaming Laptop

Bir MacBook bilgisayarın diğer bilgisayardan farkı, arkasında ki ısırılmış elma logosu ve verdiğiniz gereksiz paradan ibarettir çünkü donalımsal olarak bile bağımsız firmaların daha iyi iş çıkardığından eminim. Yani görüntüden ibaret bir bilgisayar. Bence işini gören bir laptop al hem oyunlar konusunda, hem de yazılım konusunda çok rahat olursun. Ayrıca öyle seni kısıtlamaz canını mı sıkıyor? Windows sil Linux kur veya Dual boot yap çokça seçeneğin var.
Macbook bilgisayarların ısırılmış elma logosundan ibaret olduğunu düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Apple m serisi işlemcileriyle bilgisayar dünyasına yeni bir soluk getirdiğini biliyor musun ? Biraz araştırmanı öneriyorum. Bu sayede Macbook adlı cihazın önemini anlayacağını düşünüyorum.(Apple fanı değilim)

MacBook bilgisayarların ısırılmış elma logosundan ibaret olduğunu düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Apple m serisi işlemcileriyle bilgisayar dünyasına yeni bir soluk getirdiğini biliyor musun? Biraz araştırmanı öneriyorum. Bu sayede MacBook adlı cihazın önemini anlayacağını düşünüyorum.(Apple fanı değilim)

Tabii ki değil lakin birçok etkeni baz alırsak çok da gerekli olmadığı ortaya çıkıyor. Sonuçta sen o işlemciyle tam verimli bir madencilik falan yapmayacaksın. Konuda ki soruna bakarsak daha iyi F/P bir ürün bulabilir, işini fazlasıyla görebilirsin. Sonuçta piyasada m serisi kadar iyi işlemciler olmasa da gayet yeterli işlemcilerde bulunuyor. Ayrıca bu bahsettiğimiz markanın ne kadar kısıtlayıcı, merkeziyetçi gibi kullanıcının özgürlüğüne aykırı davranışlar sergilediğini de unutmamak lazım. Siz bir ürün kullanıyorsun lakin o ürünün tamamen size ait olduğundan şüpheliyim çünkü tamamen iplerin elinizde olduğu bir ürün değil.

Son düzenleme:
Üniversiteye başlarken bende aynı şekilde düşünmüştüm. Tercihimi Gaming laptoptan yana kullandım. Çok da memnunum sıkılınca oyun oynuyorum zaten Gaming olduğu için sağlam şekilde çalıştırıyor programları. VSC programında falan herhangi bir sıkıntı çekmiyorum hiç. Önerim Gaming olacaktır.

Macbook'u kullanırken gerçekten kaliteli hissettiriyor. Şarj süresi taşınabilirlik vs. istiyorsan Macbook al ama bir süre sonra sıkılıp canın oyun istiyecekse hiç bulaşma direkt gaming laptop al derim.

Bir MacBook bilgisayarın diğer bilgisayardan farkı, arkasında ki ısırılmış elma logosu ve verdiğiniz gereksiz paradan ibarettir çünkü donalımsal olarak bile bağımsız firmaların daha iyi iş çıkardığından eminim. Yani görüntüden ibaret bir bilgisayar. Bence işini gören bir laptop al hem oyunlar konusunda, hem de yazılım konusunda çok rahat olursun. Ayrıca öyle seni kısıtlamaz canını mı sıkıyor? Windows sil Linux kur veya Dual boot yap çokça seçeneğin var.
Konuyu baz alarak böyle bir yorum yaptım. Altına Apple'ın ürettiği işlemci hakkında yorum yapmanıza gerek yok. Piyasada işini fazlasıyla görecek işlemciler mevcutken MacBook almanın mantıksız olacağını savunuyorum.

Hayır dostum katılmıyorum mesele arkasındaki elma değil sadece ben her ikisini de kullanmış biri olarak üniversite işleri 8c8n Macbook öneriyorum. Çünkü windowsta vscode gibi Microsoft programları bile hata verebiliyorken ben Macbookta denk gelmedim böyle bir hataya yazılımsal olarak çok sağlam bence . Ha bazı programları açmıyor kısmına gelirsek ben o programlar için windows kurdum bir kısmı Macintosh bir kısmı ise Windows olarak kullanıyorum. Ki benim kullandığım model 6 yıllık arkadaşlar . Eğer benim gibi bilgisayar oyunları ile arası olmayan biriyseniz eğer hiç merak etmeyin başlamazsıniz da o yüzden gidip Windows gibi sistemlere sırf 3060 falan var diye girmeyin Apple bir yazılımla onun yerini tutabilecek güçte

Yeni konular

Geri
Yukarı