MacBook'a BootCamp ile Windows 8.1 yüklerken %88'de Error veriyor

insiyatif

Hectopat
Merhabalar,
MacBook Pro'ma BootCamp ile Windows 8.1 64 Bit yüklemeye çalışıyorum.. Daha önce açtığım konudaki hatayı biraz anladım ama nedendir tam bulamadım..
Windowsu BootCamp ile USB diske yazıp, bootcampte windows partition oluşturduğumda, bilgisayar reboot ediyor ve usbye girmeye çalıştığında "No bootable device -- insert boot disk and press any key" hatası alıyorum..
Eğer reboot edip, "alt" tuşuna basarak seçenekleri görüntülemek istersem turuncu renkte usb işaretiyle "EFI BOOT" seçeneğini seçtiğimde, en altta alıntıladığım durumu yaşıyorum.. ve seçtiğim diskte kurulum için hata alıyorum.. "Windows cannot be installed to this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only be installed to GPT disks." ve kurulum kesinlikle gerçekleşmiyor.. üstelik disk utulity'den baktığımda disk zaten GPT..

2. olarak, aynı iso'yu DVD'ye yazdığımda, bu kez "alt" tuşuna basarak bilgisayarı başlattığımda, 2 seçenek çıkıyor önüme; biri "Windows" diğeri "EFI BOOT", eğer EFI'yi seçip başlatırsam, kuruluma geçiyor, ama GPT hatasıyla sonuçlanıyor, aynen USB'de olduğu gibi.. Ama eğer Windows'u seçersem, kuruluma geçiyor, ve GPT hatası hiç almadan yüklemeye geçiyor.. ama taki yüzde 88'e gelene kadar.. daha sonra yine bir hatayla işlem sonlanıyor.. Hata mesajı: "Windows installation encountered an unexpected error. Verify that the installation sources are accessible, and restart the installation. Error code: 0xC0000005"

Defalarca denememe rağmen yüzde 88'de takılıp kalıyor.. ve indirdiğim farklı bir iso'da da aynı sorunu yaşıyorum, tam 88'de..
Bu yüklemeyi nasıl tamamlayabilirim?

İşin bir garip yanı da, aynı İSO'yla yazdığım USB'de tek seçenek çıkıyor "EFI BOOT", DVD'de ise "WINDOWS" ve "EFI BOOT"..
ve acaba neden USB'de "Windows" seçeneği çıkmıyor..

Merhabalar, MacBook Pro'ma BootCamp ile Windows 8.1'i yüklemeye çalıştığımda bu hatayı alıyorum.. "Windows cannot be installed to this disk. The selected disk has an MBR partition table. On EFI systems, Windows can only be installed to GPT disks." Kurulumu SSD diskim üzerine yapıyorum, 1. bölümde Mac OS aktif, diğerine de Windows yapıp gerektiğinde tek başına çalıştırabilmek, gerektiğinde VM Ware ile Mac OS içerisinden çalıştırabilmek istiyorum..

Bu arada, bu hataya rağmen işin garibi, Disk Utiliy ile baktığımda SSD, GUID Partition Table olarak zaten gözüküyor..
Yaklaşık 3 haftadır, 6-7 çeşit Windows indirmeme rağmen hep benzer sorunlar yaşadım.. Geceleri indirmeleri yapıp, sabah kalkıp, gece yatana kadar indirdiklerimi test etmeme rağmen hala başaramadım...
Ne yapmalıyım?
Özellikle Recep Baltaş hocamızın bir çözümü var mıdır? Ya da sorunu bilen, yaşayan, veri kaybına sebep olmadan çözüm sağlayabilecek arkadaşları bekliyorum..
Teşekkürler..

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı