macOS Catalina kurarken "Yükleyici verileri doğrularken bir hata oluştu." problemi

Yunus Emre18

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Hackintosh Catalina kurmaya çalışıyorum ve buraya kadar gelebiliyorum ama burada böyle bir hata alıyorum, nasıl çözebilirim?

Sistem:
i5 7200U, AMD Radeon R5M420 8 GB RAM.

20200730_155534.jpg

Başka bir USB portunda kurulumu deneyin. Zaten denediyseniz sisteminiz ile uyumlu configi ayarlayın.

Ayarladıktan sonra Inject EDID ve Inject Intel'i aynı anda ve tek tek seçip de deneyin.

Başka bir USB portunda kurulumu deneyin. Zaten denediyseniz sisteminiz ile uyumlu Config'i ayarlayın.

Ayarladıktan sonra ınject edıd ve ınject Intel'i aynı anda ve tek tek seçip de deneyin.

Inject Intel ve EDID ayrı ayrı seçtiğinde Intel seçersem dil seçim ekranında donuyor, Inject EDID yaparsam önceki kısma kadar geliyor. Farklı Config'lerde de aşağıdaki resimdeki hatayı veriyor. Kabylake olan tüm Config'lerde denedim, iMac'leri bile :)

Dosya Ekleri

• 20200730_172654.jpg
    20200730_172654.jpg
    939 KB · Görüntüleme: 27
"iMac'leri bile", neden mesela? Masaüstü smbıos'unu denemek cidden bu sorunu çözecek mi? Hangi smbıos'ları denediniz?
iMac'leri bile ifadesini Config'lerde deneyecek bir seyim kalmadı gibi demek için yazdım. Denedigim SMBIOS'lar da MacBook Pro 14,1/14,2 MacBook 10,1. Önüme gelen her KabyLake i5 için denedim açıkçası.

14, 2 seç o kalsın. Inject Intel ve edıd'i ayrı ayrı denemişsin, aynı anda denediğine dair bir şey dememişsin, denedin mi? Denemediysen bir dene. İmajı hangi program ile yazdırdın? Yazdırdığın USB belleğin boyutu kaç GB? Bir de kurulum yaptığın diskin türü MBR mı?

İkisini aynı anda seçince de dil seçimde donuyor, imajı Win32 Disk Imager ile Recep Baltaş'ın videosundaki gibi yaptım. USB bellek 32 GB USB 2.0, diskin türü GPT idi. Disk İzlencesi'nden macOS Genişletilmiş Günlüklü şekilde formatladım.

Geri
Yukarı