macOS High Sierra 10.13 Kurulum Hatası

Sierra kurmaya çalıştığım zamanda "macOs could not be installed on your computer" hatası geliyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD'yi tekrar biçimlendirdim, USB'ye 10.12.5 sürümünü yazdırdım, config dosyasını değiştirdim ve FakeSMC dışındaki kext'leri silip denedim. O zaman da burada takılıyor.

5.jpg

High Sierra kurulumu yapabilmeniz için harici GPU'u tamamen devre dışı bırakmanız gerekir. Ardından Clover klasöründe ki editlenmiş SSDT dosyalarınızı USB'in içinde ki EFI bölüntüsüne atmanız gerekir. Config dosyasını atmayı unutmayın.

Clover / drivers64UEFI içerisinden OsxAptioFix2Drv dosyasını sil.
Sonrada aynı dizine bu dosyayı at ve tekrar dene.
https://github.com/MegaCookie/Lenovo-Y580-OSX-Installer-Clover/raw/master/Clover UEFI/EFI/CLOVER/drivers64UEFI/OsxAptioFixDrv-64.efi

Maalesef yine aynı yerde takılıyor.

High Sierra kurulumu yapabilmeniz için harici GPU'u tamamen devre dışı bırakmanız gerekir. Ardından Clover klasöründe ki editlenmiş SSDT dosyalarınızı USB'in içinde ki EFI bölüntüsüne atmanız gerekir. Config dosyasını atmayı unutmayın.

Sierra'yı kuramıyorum ki zaten. Haliyle GPU'u tamamen devre dışı bırakamıyorum. Sierra'yı kurduğumda da "macOs could not be installed on your computer" hatası alıyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı