MacOS'a benzeyen Linux dağıtımı tavsiyesi

MRHTEfe12

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RYZEN 5 3400G RX 580 A320MH PRO GameTech Bronze 600w PowerSupply
2x8GB RAM
Merhaba, Windows'tan sıkıldığım için macOS benzer bir Linux sistemi Dual boot ile kurup kullanmayı düşünüyorum.

Sistemim:
RX 580 4 GB.
3400G.
2x8 DDR4 RAM.
A320MH BIOSTAR.

Güvenli ve stabil olması yeterlidir.

Merhaba, Windows'tan sıkıldığım için macOS benzer bir Linux sistemi Dual boot ile kurup kullanmayı düşünüyorum.

Sistemim:
RX 580 4 GB.
3400G.
2x8 DDR4 RAM.
A320MH BIOSTAR.

Güvenli ve stabil olması yeterlidir.

Linux Mint Xfce veya Linux Lite indirip Xfce macOS rehberleri ile macosa benzetebilirsin. Onun haricinde GNOME masaüstü ortamı yapı olarak MacOS'a benziyor. GNOME kullanan Ubuntu, Fedora gibi dağıtımları bakabilirsin.

O dağıtımı kurarken sorun çıkar mı? Genellikle herkes sorun çıktığını söylüyor.
Linux'un L sinden anlamayıp sırf görünüşüne göre işletim sistemi tercih edenler sorun yaşıyor, evet.

Sonra foruma konu açıyorlar böyle kötü şöyle kötü bunu beceremedim falan. Açtıkları konulara bakıyorum, yaşadıkları sorunlar için konu açmamışlar. Daha neyi aramaları gerektiğini bilmiyorken kendi kendilerine çözüm aramışlar. Rastgele kodlar yapıştırıp sistemi bozmuşlar.

Xfce ve KDE Plasma icon pack ve temalarla kolaylıkla MacOS'a benzetilebilir. Gnome zaten yapısı itibariyle benziyor. Benim görüşüm Linux masaüstü yöneticileri hali hazırda MacOS'tan daha güzel görünüyor, hatta ben MacOS'a benzememesini tercih ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı