MacOS'a en çok benzeyen Linux dağıtımı tavsiyesi

Bu Kubuntu. Daha da iyisi: Bu görüntü, Technopat anasayfası için hazırladığım Kubuntu Kurulum rehberinden. :)

WhiteSur Dark teması, Kvantum ile beraber. :)

bigsur.png

Bu da alternatif bir tema ve ikon paketi: Adapta Nokto tema ve Papirus Dark ikon paketi. Yine Kvantum ile.

adapta.png

Dock ise, Latte Dock.

Kubuntu ile ilgili konum:

Elementary OS ile de aynı şey mümkün:

2020-10-30_16-51.png

Bu Kubuntu. Daha da iyisi: Bu görüntü, Technopat anasayfası için hazırladığım Kubuntu Kurulum rehberinden. :)

WhiteSur Dark teması, Kvantum ile beraber. :)

Eki Görüntüle 784783

Bu da alternatif bir tema ve ikon paketi: Adapta Nokto tema ve Papirus Dark ikon paketi. Yine Kvantum ile.

Eki Görüntüle 784782

Dock ise, Latte Dock.

Kubuntu ile ilgili konum:

Elementary OS ile de aynı şey mümkün:

Eki Görüntüle 784786

Hocam yapmayın Allah aşkına. Hangisini kuracagima karar veremiyorum. İkiside birbirinden güzel.

Bu Kubuntu. Daha da iyisi

Resmi çektiğiniz sırada Kubuntu 1200 MB RAM kullanmış, bu biraz fazla gibi, sistemi ilk açtığınızda boştayken ne kadar RAM kullanıyor acaba?.
Hangisini kuracagima karar veremiyorum. İkiside birbirinden güzel.

Karar vermende yardımcı olayım, ortadaki resimdeki tema ve ikon daha kararlıdır.

Hocam yapmayın Allah aşkına. Hangisini kuracagima karar veremiyorum. İkiside birbirinden güzel.

Elementary OS aynı macOS gibi. Kullanıcıya (diğer dağıtımlara göre) daha az özgürlük tanıyor ama daha stabil çalışıyor.

Kubuntu ise daha özgür bir ortam. Ancak en iyi sonuç için ince ince ayarlar yapmak gerekiyor. Bir tema kurmak bile kontrolden çıkabiliyor bazen. Elementary OS sade, şık ve güzel. Normal kullanıcılar için ideal.

Standartın dışına çıkacaksan, Kubuntu kullanabilirsin. :)

Resmi çektiğiniz sırada Kubuntu 1200 MB RAM kullanmış, bu biraz fazla gibi, sistemi ilk açtığınızda boştayken ne kadar RAM kullanıyor acaba?

Ya o benim sistemimle alakalı sanırım. Rehber için sıfırdan kurulum yaptığımdan, üzerinde çok duramadım. Ondan dolayı kullanım öyle sanırım.

Ama genelde 0.8 GB - 1 GB seviyesinde seyrediyor.

Yazılımcı degilseniz pek tavsiye etmem Linux tabanlı sistemleri.
5-6 yıl öncesinde olsaydık dediğinize katılabilirdim, fakat günümüzde son kullanıcı odaklı dağıtımlar normal bir kullanıcının ihtiyaçlarını fazlası ile karşılıyor. Bu son kullanıcı odaklı dağıtımlar ileri seviyeye kullanıma geçilmediği sürece teknik bilgi bile gerektirmiyor.

Hocam Linux'un ne olduğunu zaten biliyorum kendime değil arkadaşa istiyorum öneriyi. O da biliyor zaten Linux'a deneyimi var. Teşekkürler.

Deneyimi varsa problem yok ama normal bir Windows kullanıcısı Linux'a geçtiğinde afallayabiliyor ki bu çok normal sanal işletim sistemi ile en azından alışma süreci tavsiye ederdim ama tecrübesi var diyorsanız Linux'un bazı dağıtımları cidden güzel :)
Kde özelleştirilerek benzetmek en iyisi. Onun dışında Deep'in ve Elementary OS hazır olarak Mac'e en çok benzeyene diye biliyorum. Bu arada masaüstüm. @TheSylar ne yazılımcısı olduğuna göre değişir.
Eki Görüntüle 784677

Siber güvenlikle uğraşan biriyse kesinlikle Linux kullanmalı zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı