Celeron N2820 sisteme MacOS'a benzeyen Linux dağıtımı önerisi

nopickart

Centipat
Daha fazla  
1661961846294.png

Arkadaşlar sistem bu. Ben bu sisteme MacOS'a benzeyen 32 Bit işletim sistemi arıyorum. Bu arada ekran kartım Intel HD garpichs.

Dosya Ekleri

• 1661961731306.png
    1661961731306.png
    105,8 KB · Görüntüleme: 22
İşlemciniz 64bit destekliyor sorun yok. Hazır olarak kullanmak isterseniz elementaryOS'a bakabilirsiniz.

Eğer hoşunuza gitmezse EndeavourOS, Debian veya Linux Mint Xfce kurabilirsiniz. Üstüne de Xfce masaüstü ortamını kurabilirsiniz. Ardından aşağıdaki bıraktığım videoya göz atabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
EndeavourOS veya Debian kurun. Xfce masaüstü ortamını kurabilirsiniz. Ardından aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca işlemciniz 64bit destekliyor sorun yok. Hazır kullanmak isterseniz elementaryOS kullanabilirsiniz.
Ben konu sahibi özellikle 32 bit istediği için önerdim. Yanlış anlaşılma olmasın.

Ben konu sahibi özellikle 32 bit istediği için önerdim. Yanlış anlaşılma olmasın.
O büyük ihtimal sistemi 32bit sandı o yüzden öyle dedi.

Kullandığı Laoptop büyük ihtimal Lenovo G5030 ve bu bilgisayar Windows 8.1 ile geliyor. Arkadaş da Windows 8.1 kullanıyor. Yani büyük ihtimal sonradan 32bit'e düşürmedi.

O büyük ihtimal sistemi 32bit sandı o yüzden öyle dedi.

Kullandığı Laoptop büyük ihtimal Lenovo G5030 ve bu bilgisayar Windows 8.1 ile geliyor. Arkadaş da Windows 8.1 kullanıyor. Yani büyük ihtimal sonradan 32bit'e düşürmedi.
32 bit kalsın dedim çünkü 2gb ramla 32 bit biraz fazla pcyi yorar gibime geldi sanki :) bu arada helal kullandığım laptopu tutdurdunuz

32 bit kalsın dedim çünkü 2gb ramla 32 bit biraz fazla pcyi yorar gibime geldi sanki :)
Linux için böyle bir sorun yok aslında. Swap gibi bu sorunu çözebilecek yöntemler var.

swap mı ben bir onu araştırayım :)
Windows'ta da Pagefile diye geçer. Diskin belirli bir bölümü kurulumda Swap olarak biçimlendirilir ve bölüm RAM'e benzer bir şekilde kullanılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı