Maddi durumu olmayan adama orijinal oyun aldırma sevdası

@Recep Baltaş bile yüzlerce dolar para vermek istemediği için Camtasia'yı cracklediyse herkes zaten crack kullanıyor demektir. Kullanmıyorum diyen de muhtemelen kullandığının farkında değildir. 😄

Bir noktaya kadar katılıyorum. Katıldığım nokta ekonomik durumdan dolayı oyunu korsan oynayıp ileride maddi durumu olunca satın alanlar. Katılmadığım nokta ise fiyatlar. Arkadaşınız bilgisayar almış, Steam üzerinde oyunlar 2.5,3 TL bazında fiyatlandırılıyor. Ayrıca birçok da indirim oluyor. Bu yüzden Steam üzerinden biraz sabredip orijinalini alabilir.

Kısmen saçma. Oyun fiyatları yüksek olabilir ama crack indirmesi gerekmez. Hem bilgisayar bileşenlerine zarar verebilecek virüsler yükleyebilir hem de oyunu yapanların emeğine saygısızlıktır. Yapabileceği ek bir şey ücretsiz çıkan oyunları oynamak.
Fiyatların yüksek olmasına diyecek bir şeyim yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kısmen saçma. Oyun fiyatları yüksek olabilir ama crack indirmesi gerekmez. Hem bilgisayar bileşenlerine zarar verebilecek virüsler yükleyebilir hem de oyunu yapanların emeğine saygısızlıktır. Yapabileceği ek bir şey ücretsiz çıkan oyunları oynamak.
Fiyatların yüksek olmasına diyecek bir şeyim yok.

Korsana karşıyız ama maddi durumu olanlara.

Kusura bakmayın, temel ihtiyaç değil. Sanayide çalışan bir insanın hayatını anlatarak duygu sömürüsü yapmak ve bunun üzerinden korsan oyunu masum göstermek hiç doğru değil.

Ben öğrenciyim ve Steam'de bir oyuna en fazla 12 TL verdim. İyi bir bilgisayarım olsa bile yeni nesil oyunlara verebilecek param yok çünkü bilgisayarı ben almıyorum. Bir oyuna 20 TL vermek bile benim için fazlayken bir oyuna 250 Lira veremem. Oyunu oynamak istiyorum bu yüzden korsan kullanıyorum.
Hırsızlık. Bundan ötesi var mı?
Hırsızlıksa hırsızlık. Ben oynarken eğleniyorum sonuçta 😀.

Geri
Yukarı