Maddi durumu olmayan adama orijinal oyun aldırma sevdası

Aylık 2 paket sigara parasına yüzlerce oyuna erişim sağlayabileceğin bir abonelik sistemi var, bunu geçtim ücretsiz oyun dağıtan platformlar var. Bu imkanlara rağmen inatla bedavası dağıtılan oyunu korsan oynayan, günde 1-2 sigara az içerek her ay yüzlerce oyun oynayabilecekken inatla korsan indirenlerle empati kuracak yerlerim ağrıyor.

Hadi bu imkanlara rağmen birkaç büyük oyunu oynayamıyorsun, tam parasını da veremiyorsun diyelim; o zaman indir korsan oyna ama bu dönem artık geride kalıyor.

Steam 2.5TL üzerinden oyun satıyor. Sizin dediğiniz oyunlar konsol oyunları. Cyberpunk bile 280TL civarı satılıyor. PC oyunları ucuz.
Bana derdinizi anlatmak değil eleştiri yapmak için konuyu açmışsınız gibi geldi. Bilemiyorum.
Steam'ın dolar kuru sabit değil. Steam yapımcılara ülkelerin durumuna göre belirlediği dolar kurunu tavsiye ediyor. Yapımcılar eskiden bunu göz önünde bulundurarak bölgesel fiyatlandırma yapıyordu ama son zamanlarda görüldüğü üzere buna uyan yok.

Bu tartışmanın sonu yok. Her yerde sizle zıt fikirde insan olacaktır. Her iki tarafta kendine göre düşünüyor. Şahsen ben korsanda sakınca görmüyorum durum müsait değilse. Ama öyleleri var ki parası var kral bilgisayar topluyor ama korsan oynuyor. İşte orijinalden yana olanlar buna kızıyor. Zaten durumu olmayan adam RDR2 oynatacak bilgisayar alıyorsa durumu da vardır :). Durumu olmayan adam marketten bir şey alırken bile düşünüyor. Duyar kasmayınız. İyi günler.

Zar zor PC toplanıyor dersiniz oyun fiyatı olarak da konsollarınkini gösterirsiniz. Nasıl bir mantık bu?

PC'de 500₺'nin üzerinde fiyatı olan oyunlar bir elin parmağını geçmez. Ayrıca o yüksek grafikli pahalı oyunları oynatacak bilgisayarı alabiliyorsanız o oyunları da alabilirsiniz. Fiyatı 100₺'nin altında olup 500₺'lik oyunlardan daha güzel olan çok sayıda oyun var.

Sigaraya, içkiye, kafeye, sinemaya ve futbola yüzlerce, binlerce lirayı gömen insanlar var. Korsan oyun oynayıp fakir edebiyatı yapanların büyük bir kısmının da böyle olduğuna eminim.

Önceki mesajları okumadım benzer şeylerden bahsedilmiş olabilir.

Steam'de 600-700 TL'ye satılan bir oyun olduğunu sanmıyorum. Bir sürü AAA oyunu ucuza alabilme fırsatımız oldu yıl boyunca. Epic'te AC: Odyssey'in 20TL'ye satılması, Witcher 3 GOTY'nin 20TL'ye düşmesi, GTA 5'in bedava dağıtılması gibi. Şu an bile Steam'e 50TL atsan bir sürü şey alırın hem CO-OP hem tek kişilik olarak(Dying Light- Sea of Thieves toplam 50TL). Bu ağır oyunları açacak PC'yi alan adam 50 60 koyup oyunları da almalı bence. Konsol kullanmıyoruz PC kullanıyoruz. Oyunun çıkışından 2 3 ay geçtiği anda 3 haneli sayılardan iniyor fiyatları(genellikle EA Games dışı). Bu tartışma gereksizdir çünkü bunun sonu yok. Gidip de 5K'ya PC toplayan adam 50TL'lik oyunu korsan kullanmamalı. Ancak her zaman benim aksimi düşünen de olacaktır. Hem kendi güvenliğiniz hem de yapımında emeği geçen herkes için orijinal almaya çalışın.

Yeni konular

Geri
Yukarı