Maddi durumu olmayan adama orijinal oyun aldırma sevdası

Duyar kasmayın. Bilgisayar üzerinde toplasanız 3 oyun yoktur 500TL'ye. 100 liranın altında -ki çoğu da 10 ile 50 lira arası- yüzlerce güzel oyun var. Ona da mı el vermiyor bütçe, o zaman Gamepass var? EA Play var? Lütfen artık duyar kasıp beğeni toplamaya çalışmayın...

Ben burada maddi durumu olmayan adam oyun alamıyor diyorum sen diyorsun ki 3 oyun 500 TL yoktur. Maalesef herkes hayatı CS Valorant olarak yaşamıyor. Bu gün dünyaca tanınmış gamer kitlelerin sevdiği metacritic puanı yüksek oyunlar ülkemizde 200-300 liradan başlıyor sen bana duyarcı diyorsun. Gerçekten sizi anlamak çok zor.

Örnek.
RDR 2: 200 TL. (İndirimli)
Death Stranding: 200 TL. (İndirimli)
Cyberpunk 2077: 250 TL.
CoD Cold War standart Edition: 449 TL.
CoD Modern Warfare: 472 TL.
AC Valhalla: 223 TL.
Godfall: 211 TL TL.
Hitman 3: 260 TL.
Bu liste uzayıp gider kaliteli sayılacak yeni çıkmış yeni nesil sayılacak oyunların fiyatları ortada ayrıca Game Pass yukarıda saydığım büyük yapım yeni oyunlar çok az ve GeForce Now ile uyumlu değil.

Crack veya korsan kullanımını Türkiye için normal olarak görüyorum. Sebebini zaten yazmışsınız. Bir Avrupa ülkesindeki bir vatandaş bile bir oyuna 500-600 Euro veremez. O yüzden burada kimsenin 'sen korsan kullanıyorsun,emek hırsızlığıdır bu yaptığın' gibi şeyler zırvalamasının manası yok. Zaten oldum olası bu tür söylemler bana saçma gelmiştir, adamın durumu yok belli ki para veremiyor korsan kullanıyor, durumu yok diye oyun mu oynamasın bu adam?

Ülkenin şartları iyi olsaydı emin olun kimse korsan kullanmak zorunda kalmazdı. Zaten kim durumu olduğu halde korsan kullanmak ister ki?

Crack olayı dünyanın her yerinde var sadece bizim ülkemizde yok.
Ayrıca her PC aldığında +1000 TL üzeri Windows ücreti veriyor musunuz onda da emek var.
+WinRAR +WinZip vb uygulamalarınız ücretli mi?
PC nizde kullandığınız tüm programlarınız ücretli orijinal olan mı?
Her format attığımızda PC'ye 2 3 bin TL ücretli program falan kurmamız lazım o zaman
Buradaki çoğu kişi Office programlarına ücret ödemiyor ama nedense oyuna gelince üretici sever oluyorsunuz!
Oyun firmalarını ayırt ediyorum ama batı hep sömürücüdür bunuda göz önüne alın!

Crack olayı dünyanın her yerinde var sadece bizim ülkemizde yok.
Ayrıca her PC aldığında +1000 TL üzeri Windows ücreti veriyor musunuz onda da emek var.
+WinRAR +WinZip vb uygulamalarınız ücretli mi?
PC nizde kullandığınız tüm programlarınız ücretli orijinal olan mı?
Her format attığımızda PC'ye 2 3 bin TL ücretli program falan kurmamız lazım o zaman
Buradaki çoğu kişi Office programlarına ücret ödemiyor ama nedense oyuna gelince üretici sever oluyorsunuz!
Oyun firmalarını ayırt ediyorum ama batı hep sömürücüdür bunuda göz önüne alın!
Korsan kullanmaktansa deneme kullanıyorum.
WinRAR'ı korsan değil, denemesini kullanıyorum.
Evet, hepsi orijinal.
Hayır değil.
LibreOffice kullanıyorum.

Komik...

Geri
Yukarı