Mahalle bilgisayarcısındaki anılarınız

Caspianlake

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bakü
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 12400F - Asus Dual Mini RTX 3060 Ti - 2x8GB Kingston Fury Beast 3200mhz - Samsung 980 1TB - Corsair HX750 80+ Platinum - MSI H610M-B - Corsair 4000D - ID SE 214 XT - Dell S2721DGFA.
Mahalle bilgisayarcilarinda yasadiginiz, komik, saçma, uzucu veya herhangi bir aninizi paylasin.

Dolandırılma gibi şeyler yaşamadım hiç. 2012 veya 2013 kışında babamla gitmiştik bilgisayarı tamirden almaya. Aşırı küçük, güzel bir mekandı. Sahibi de yaşlı bir dayıydı. Hangi oyunları atayım diye oyunlar klasörünü açtığındaki heyecan bambaşkaydı :D GTA San Andreas, CoD2, NFSU2 falan almıştım.

Bilgisayarım bozulmuştu ekrana görüntü gelmiyordu, bilgisayarcıya götürdük. Ekran kartının yandığını söyledi ve onboard olarak kullanmamız gerektiğini belirtti. Eve gelip bilgisayarı taktığımda RAM'in 8'den 4'e düştüğü gördüm, adama sorduk ne bu diye "Ben bir parça almadım içinden." dedi. Açıp baktık gerçekten almamış, RAM slotu yanmış. Ek olarak bozuk dediği ekran kartını şu anki bilgisayarımda kullanıyorum çalışıyor, anakarttaki ekran kartı slotu da yanmış çünkü.

Bende soyle bir ani var, bilgisayar olmasada IPAD 2 mi (air degil bildigin IPAD 2) goturmustuk. Ekrani kirikti. Tamir ettirdik, eve geldi camla ekran arasinda sivi gibi bir sey kalmisti...

SATA kablosuna 60 TL verdik. Normalde 10-20 TL arası.

Geri
Yukarı