Mahalledeki giyimcilerin 7/24 müzik açması

bedozk65

Hectopat
Yer
arkanda
Daha fazla  
Meslek
boş işler müdürü
Öncelikle selamlar arkadaşlar, kısaca konuyu anlatayım; dostlarım benim oturduğum yer cadde üzerinde ve 3 tane giyim dükkanı var ve sabah başlayıp akşam 10-11'e kadar müzik açıyorlar ve yüksek sesle. Camı kapatayım diyorsun yine ses geliyor ne yapacağımı şaşırdım şimdi gidip bunlar ile konuşmak istemiyorum bundan önceki farklı konular ile ilgili şikayetlerimde bana afra tafra yaptılar acaba bunun ile ilgili bir yasa var mı şunlara sağlam bir para cezası çaksınlar milleti ve beni rahatsız ediyorlar.

Öncelikle selamlar arkadaşlar, kısaca konuyu anlatayım; dostlarım benim oturduğum yer cadde üzerinde ve 3 tane giyim dükkanı var ve sabah başlayıp akşam 10-11'e kadar müzik açıyorlar ve yüksek sesle. Camı kapatayım diyorsun yine ses geliyor ne yapacağımı şaşırdım şimdi gidip bunlar ile konuşmak istemiyorum bundan önceki farklı konular ile ilgili şikayetlerimde bana afra tafra yaptılar acaba bunun ile ilgili bir yasa var mı şunlara sağlam bir para cezası çaksınlar milleti ve beni rahatsız ediyorlar.

Bunun için belirli bir desibel var diye biliyorum geçiyorsa şikayet edebilirsin.

Kabahatler kanunu var, şikâyet edebilirsiniz ama yaptırım uygulanır mı, kuşkuluyum.

Bizim buradaki cami sesinin çok daha kötü olduğunu düşünüyorum, zamanında şikayet edenler oldu ama şikayetten sonra dalga geçer gibi sesi iyice arttırdılar, bu ülkede ne dine ne değerlere saygım kaldı.

Sormayın hocam bizim evin hemen yanıbaşında cami var bir de giyimciler kulak tecavüzü yaşıyorum resmen.

Videosu ile desibel ölçümü yapıp şikayete gidebilirsin. Bundan öncesinde ama avukatınla konuş.
Yasal süreç ve ceza durumu nedir diye

Geri
Yukarı