Mahkeme yoluyla tor IP verebilir mi?

Profilime bakıp yaşımı öğrendiniz dimi 🤣
Zamanında Berkehan Çepni'nin çoğu bilgisine ulaşmışlardı.

Zamanında Berkehan Çepni'nin çoğu bilgisine ulaşmışlardı.

Bir rivayete göre Berkehan özel bir üniversitede %25+%10 kardeş bursuyla hukuk fakültesini bitirip bilişim suçları üzerine eğitimini sürdürmüş.

Şu an da epey yüksek maaşa bir cast şirketinde, o şirket bünyesinde bulunan ünlüler hakkında sosyal medyada yapılan eleştrileri ve hakaretleri dava etmekle yükümlü bir avukat.

Hayat işte ne oldum demeyeceksin ne olacağım diyeceksin.

Tarayıcı parmak izi ve kolluk kuvvet ekibi derken

Şöyle deyim size VPN+tor yaparak bir mail uygulamasina girildiğinde örneğin Gmail Outlook tarzı tordan da cerezler kısmını güvenli gezinmeye aldım soun çıkar mi bir mahkemede yerimi bulurlar mı sizce? Kullandığım VPN proton VPN.

VPN+tor zaten kötü bir fikir, çerezler ise sizin asıl kimliğiniz değildir sadece oturum kimliklerini tutarlar. Tarayıcı parmak izi ise sizin tarayıcıyı nasıl konfigure ettiğiniz veya hangi ebatta ekran kullandığınız, web grafik işleme biçiminiz gibi veriler. Mesela kurduğunuz eklentiler veya herhangi bir web sitesinde kullandığınız araçlar yazı yazma şekliniz veya tarayıcı üzerinden yerimi ile mi site yüklenmiş yoksa arama motoru ile mi yüklenmiş bunlar bile sizin kimliğinizi veya nasıl bir kullanıcı olduğunuzu belirler. Bunları kapatan veya sahte besleme şeklinde veriler sunan bir sürü araç var ama sitelerin çalışma şeklini fena halde bozuyor. Örneğin javasciprt gibi tarayıcı ayarı.

Kolluk kuvveti ise bildiğiniz polis. Dediğim gibi tor düğümlerle çalışan bir sistem ve gönüllü herkes tor düğümü çalıştırabilir. Facebook gibi veri avcısının bile tor düğümü olduğuna göre polisler de bu iş için tor kullanabiliyor. Sonuçta sen internete kendi ülkenden çıktığın sürece ilk tor düğümüne de kendi ülkenden bağlanacaksın nereye bağlandığını bilmiyorsan yapacağın ters bir hareket seni gizlemez.

VPN+tor zaten kötü bir fikir, çerezler ise sizin asıl kimliğiniz değildir sadece oturum kimliklerini tutarlar. Tarayıcı parmak izi ise sizin tarayıcıyı nasıl konfigure ettiğiniz veya hangi ebatta ekran kullandığınız, web grafik işleme biçiminiz gibi veriler. Mesela kurduğunuz eklentiler veya herhangi bir web sitesinde kullandığınız araçlar yazı yazma şekliniz veya tarayıcı üzerinden yerimi ile mi site yüklenmiş yoksa arama motoru ile mi yüklenmiş bunlar bile sizin kimliğinizi veya nasıl bir kullanıcı olduğunuzu belirler. Bunları kapatan veya sahte besleme şeklinde veriler sunan bir sürü araç var ama sitelerin çalışma şeklini fena halde bozuyor. Örneğin javasciprt gibi tarayıcı ayarı.

Kolluk kuvveti ise bildiğiniz polis. Dediğim gibi tor düğümlerle çalışan bir sistem ve gönüllü herkes tor düğümü çalıştırabilir. Facebook gibi veri avcısının bile tor düğümü olduğuna göre polisler de bu iş için tor kullanabiliyor. Sonuçta sen internete kendi ülkenden çıktığın sürece ilk tor düğümüne de kendi ülkenden bağlanacaksın nereye bağlandığını bilmiyorsan yapacağın ters bir hareket seni gizlemez.

10 kişi mesaj yazmışsa 5I farklı 5I farklı diyorsunuz hocam neye inanacağım şimdi.
Zamanında berkehan çepni'nin çoğu bilgisine ulaşmışlardı.

Benim korkacak bir şeyim yok hocam sadece öğrenmeye çalışıyorum illegal bir şey yaptığından değil. Yapmam zaten...

Son düzenleme:
10 kişi mesaj yazmışsa 5I farklı 5I farklı diyorsunuz hocam neye inanacağım şimdi.

Benim korkacak bir şeyim yok hocam sadece öğrenmeye çalışıyorum illegal bir şey yaptığından değil. Yapmam zaten...

Çerezler nüfus cüzdanı gibi çalışır hemen hemen. Sen Technopat'a katılırken çerezler ile kullanıcı adı ve bilgilerin tarayıcında depolanır ve her sayfa yenilediğinde Technopat " Ya bu arkadaş kimdi?" demek zorunda kalmaz. Ama ne kadar nüfus cüzdanını ortadan yok etsen de saç rengin göz rengin veya yüz şeklin gibi seni sen yapan özelliklerini yok edemezsin aynısı tarayıcını senin tarayıcın yapan özellikler vardır. Örneğin tarayıcı olarak Firefox kullanıyorsun ve sürümü 78 olsun, işletim sistemin Windows 10, siteyi yüklerken ekran çözünürlüğün 1920x1080, varsa kamera donanımın falanca cam4, RAM 16 GB, disk kullanımın 87GB gib gibi özelliklerini toplayarak bir profil oluştururlar ve senin kimliğin bu profile uyduğu anda match edilirsin.

Bak bu sitede parmak izi kontrolü yapılıyor. Eğer tarayıcının benzersiz bir parmak izi varsa sana söylüyor bu site.

öğrenmeye çalışıyorum

Biraz faydasi olur. Devami icin Tor Projesi'nin kendi sitesinden faydalabilirsiniz. Cogu sayfanin Turkce cevirisi de mevcut.

Alakasi yok VDS verir logu prensipleri yuzunden ve Log tutmayan VPN yoktur diye dusunuyorum. Ve arkadasin illegal bir ise bulastigini dusundugum icin oda calinti kartiyla alisveris buyuk ihtimal yakalanmazsan sanslisin bayagi ki bir daha bulasma ama paket olursun umarim olursun yaptigin sey etik degil. Hele ulke bu durumdayken zor gecinen biri denk geldiyse ama 18 yas altiysan guzelce para alirlar senden ustuysende hapis cezasi veya para cezasida denk gelebilir bilmiyorum. Ayrca tor isini gormez sadece yakalanma uzar ve simdiden soyleyeyim buyuk ihtimal seni aramaya baslamislardir. Eve mahkeme kagidi gelirse ailenle yasiyorsan simdiden ne anlatirim ne soylerim gibisinden dusun.
Bahsettiğiniz olayla alakası yok. Çalıntı kredi kartı ile isim olmaz. Para çalma gasp ile alakası yok. Bizim okulda bir olay yaşandı birisi hocaya mail olarak 11 haneli bir numara atmış. Hoca kendisine ait TC kimlik numarası olduğunu söyledi fakat sadece numara yani bu sizin TC niz tarzı bişey yazılmamış. Meraktan sordum sadece

Bunu yapmış olsaydı muhtemelen bu kadar sorun olmayacağını düşünürdük nitekim sorun olmazdı da :) (apolitik şaka)

Konuya dönersek; yukarıda biri yazmış CC olayı diye kesinlikle öyle.

Boşluktaki bir parayı kullanmıyorsunuz bir insanın parasını çalıyorsunuz idrak edebilseniz bunu bi' sorun çözülecek de işte.

Konu tekrar karşıma çıktı ve bir bakayım dedim bu yorumu görmemiştim cidden kahkahalara boğuldum. CC ile işim olsa burada ne konu açayım ben burada torun mekanizmasini öğrenmek için bilgi almaya çalıştım zaten devamını okursanız anlarsınız. Bir de yaşadığım bir olay var onu da anlattım CC ile işim olsaydı şu an sizle iletişime geçmezdim diye düşünüyorum:D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı