Makale sitesi kurmak için hangi yazılım dili öğrenmeliyim?

• Konuyu başlatan Okena
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 265

Okena

Picopat
Daha fazla  
Birkaç gündür makale sitesi kurmak için HTML ve CSS ögrenmeye calısılıyorum, dogru yolda mıyım? Hangi dilden başlamalıyım? Ayrıca bir makale sitesi kurmak istediğim için aynı web sitesinde birçok sayfa olmalı ve sayfaların kullanıcıya tarayıcıda gözükmesi lazım. Yine bu sitede HTML üzerinden bunun zor olacagı PHP'den başla dediklerini okudum doğru mudur?-yazılımda yeniyim- başlık: Makale sitesi kurmak için hangi yazılım dilini öğrenmeliyim?*

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç gündür makale sitesi kurmak için HTML ve CSS ögrenmeye calısılıyorum, dogru yolda mıyım? Hangi dilden başlamalıyım? Ayrıca bir makale sitesi kurmak istediğim için aynı web sitesinde birçok sayfa olmalı ve sayfaların kullanıcıya tarayıcıda gözükmesi lazım. Yine bu sitede HTML üzerinden bunun zor olacagı PHP'den başla dediklerini okudum doğru mudur?-yazılımda yeniyim- başlık: Makale sitesi kurmak için hangi yazılım dilini öğrenmeliyim?*

Web sitesinin iskeletini HTML ile oluşturursun ve buna CSS ile görsellik eklersin, daha sonra JavaScript ile sitene fonksiyonlar eklersin en son ise sitenin Back-End tarafı için farklı seçeneklerin var ister JavaScript ister PHP ister Python C# duymuştum ama tam bir bilgim yok internette bunun için bol bol kaynak var.

Makalelerini dinamik olarak yayınlayabilmek için bir backend dili kullanman gerekiyor yoksa her makale için yeni bir HTML sayfası oluşturmak işkence olur PHP ile yazacak olursan articles.php adlı tek bir sayfan olur oradan dinamik olarak makalenin ID'sini titlesini descriptionunu vs çekersin her bir makale aynı sayfanın içinden dinamik olarak yayınlanmış olur kullanıcı hangisini get methoduyla gönderirse oluşturduğun o tek sayfada o makale dinamik olarak açılır yani veri tabanı vs kullanman gerekiyor.

Medium.com'da sanırım kendi makalelerini paylaşabiliyordun, birçok kişi orayı kullanıyor şu anda. Çok popüler sanırım. Bir kontrol edebilirsin.

Geri
Yukarı