Makine mühendisliği mi yazılım mühendisliği mi?

Endüstri 4.0 ile makineleşme ve robotlaşma fabrikalarda arttı. Üretim yapılan tesislerde ihtiyaç duyulan bir meslek makine mühendisliği, üniversitemde verilen seminerlerde buna vurgu yapılmaktaydı. ( Uluslararasi Ticaret ve Lojistik okuyorum )

Makina müh çünkü ortalık bilgisayar mühden geçilmiyor :D
Makinayı okulda ögrene bilirsin yazılım müh vs dışarıdanda öğrene bilirsin ve harmanlayıp güzel şeyler çıkara bilir siniz diye düşünüyorum.

Yazılım mühendisliği bence çünkü robotlaşan dünyada bilgisayar mühendisliği bi tık geride kalır bi robot başka bi robot üretebilir fakat yazılım bambaşka
Hocam yanlışınız var makine dedim mi siz mekanik sistemi olan bantları falan düşündünüz galiba. Taşımadan, paketlemeye, montajdan, tasarlamaya kadar hepsi ilk olarak makine bölümünün elinden geçer. Daha sonra yazılım ile gerekli komutlar girilir.

Hocam yanlışınız var makine dedim mi siz mekanik sistemi olan bantları falan düşündünüz galiba. Taşımadan, paketlemeye, montajdan, tasarlamaya kadar hepsi ilk olarak makine bölümünün elinden geçer. Daha sonra yazılım ile gerekli komutlar girilir.
Robotik şeyler de giriyor mu?

Hangisine ilgi duyuyorsan o. Üniversitelerin sitesinden derslerine bakın.

Geri
Yukarı