Maksimum anonimlik seviyesine çıkmak

Neyse sorumluluk reddimi yazıp gideceğim uykum var. Paylaştığım bilgiler tamamen kişiyi bilgilendirmek için olup, Illegal'e yönelmeye teşvik etmek gibi bir amacım olmamaktadır kişinin Illegal'e yönelip kanun dışı işlem yapması benim ve Technopat Sosyal'in sorumluluğunda değildir herkes kendinden sorumludur. @Techno34

Neyse sorumluluk reddimi yazıp gideceğim uykum var. Paylaştığım bilgiler tamamen kişiyi bilgilendirmek için olup, Illegal'e yönelmeye teşvik etmek gibi bir amacım olmamaktadır kişinin Illegal'e yönelip kanun dışı işlem yapması benim ve Technopat Sosyal'in sorumluluğunda değildir herkes kendinden sorumludur. @Techno34
Express VPN kullanma bir de

Log tutmayan VPN kullanın

Log tutmayan VPN yok :).

Amacım zaten açık bırakmamak ama tam olarak bilmiyorum nasıl yapacağımı.

Açık bırakmamayı bilmiyorsan zaten açık bırakırsın :). İstediğin kadar gizlilik yöntemleri öğren et ama hacker olmadığın sürece illaki bir açık bırakırsın. Denk gelir bir Google Experience seçeneği, Google analytic, çerezler vb. tarafından bir seçeneği kapatmayı unutursun, böylelikle o uygulamanın versiyonun vesaire öğrenirler. Bunu öğrenip o uygulamanın zafiyetinden yararlanıp seni bulurlar. O yüzden açık bırakmamak çok zor bir şeydir. Arkadaşların da söylediği gibi açık bırakmamak için iki ayrı kişiliğe bürünmek gerekiyor. Mesela bu forumda Mentoran'sın ama normal hayatında kedi videosu izlerken Ahmet, Mehmet olmalısın ve bu konular hakkında araştırmaları Ahmet, Mehmet olarak yapmamalısın. Senin örneğini verecek olursak, Discord üzerinden seni buluyorlarsa, Discord da -Discord da gizlilik diye bir şey yok.- nasıl güvenli olabileceğini ve insanlara kendinin Ahmet olduğunu belli etmeden nasıl konuşacağını öğrenmen lazım. Mesela buraya yazıları yazarken çerezlere kaydediliyor ve yanlış bir yazı yazıp silsende bunu kaydedebiliyorlar. Haliyle foruma yazı yazarken bile text editor üzerinden yazıp, buraya yapıştıracaksın.

Bunun gibi dolusuyla önlem var. Bunları öğrendikten sonra kafayı yiyip, Qubes OS gibi bir işletim sistemi kullanmaya başlıyorsun ama sonra da kodlama vb. bilmeyince kolay olan Google Cloud otomatik Sync vb. gibi yöntemler yerine zor yönleri -manual Backup- yapamayınca aşırı sinir hastalığı başlıyor. O yüzden her şeyi ağırdan al benim gibi sorunlar yaşama. Allah'tan ben az kodlama bilgisine sahip olduğum için sorunlarımı çözebiliyordum ama çok aşırı zor olan gizlilik problemlerinde sinir krizi geçiriyordum. Bundan sebeple de OPSEC değişikliğine gittim. Neyse çok uzun yazdım umarım iyi ifade edebilmişimdir. Bu yolculukta başarılar diliyorum.

Bu yüzden gizlilik ve güvenlik bir süreçtir. Şu an da bildiğin birikimler tarafından %40 gizliliğine sahipsindir ama bunu zamanla %99.9 yapabilirsin.

Aklımda garip bir fikir var. Acaba ana bilgisayara bir VPN kurup USB ile Tails çalıştırıp Tails'in içine whonix gateway kurup çalıştırırsak maksimum anonimlik seviyesine çıkar mıyız? Ya da bildiğiniz şeyleri bana anlatır mısınız? Nedense aklımda böyle bir düşünce-fikir var. Bu konuyu cevaplarsanız aklımdaki soru işaretlerini aydınlatabilirsiniz.

Maksimum anonimlikten kastın nedir? Kafanı saklayacağın hiçbir yer yok dostum. Her şey track edilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı