Makyajlı Opel Vectra B alınır mı?

darkzeromusti

Picopat
Daha fazla  
Şu an kullandığım aracımı satıp üstüne para koymadan seri, konforlu, oturaklı D sınıfı temiz bir araç almak istiyorum.

Malumunuz tenekeden hallice arabalar yarım milyon hatta daha fazla, ve oturduğum şehirde 2016-2017 Megane, Focus parasına 4+1 daire alınabiliyor bu yüzden sıradan bir arabaya ev parası vermek mantıklı gelmiyor. Hatta 800 bin TL'ye sıfır 4+1 daireler var :)

1999-2001 model 2.0 benzinli Vectralar nasıl araçlardır? İleride baş ağrıtabilecek kronik hastalıkları var mıdır? 170000 TL civarında 200 bin km altı, 2-3 parça boyalı değişensiz olanlarına bakıyorum.

Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum tek aracı nasipse almayı düşünüyorum, kaputtan gelen aynaları falan gönlümde taht kuran bir makinedir :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Malumunuz tenekeden hallice arabalar yarım milyon hatta daha fazla, ve oturduğum şehirde 2016-2017 Megane, Focus parasına 4+1 daire alınabiliyor bu yüzden sıradan bir arabaya ev parası vermek mantıklı gelmiyor. Hatta 800 bin TL'ye sıfır 4+1 daireler var :)
Nerede yaşıyorsunuz hocam? Daire ücreti uygun gözüktü. [/SPOILED]

Alınmaz mı... Şiir gibi araba. 1.6 GL vardı bizde 120K KM bebek gibiydi.

CDX ve LPG önermem, F23 şanzıman kısa devir aralıklı olduğu için bir tık daha yaktırıyor.
CD 2.0 temizinden güzel gider. Ayrıca CDX'de olan deri koltuklar çatlamıştır 20 yaşını geçti sonuçta.
Hocam mümkünse hep benzinde binilmiş olanını tercih edin. LPG kullanılmışsa Ecotec motorlar yağ yakıyor yani rektefiye istiyor.

Gerçekten eski Vectra manyağı birisiden tavsiye almak istersen karoseri ve içi sağlam ama motoru yağ yakan bir 2.0 al, daha sonra onu tanıdık ustalarınla düzgün şekilde rektefiye ettir. LPG kullanma. Arabayı daha ucuza getirip o açığı sıfır motor yaptırmakla kullan. Emin ol şu forumda Vectra manyaklarından birisi benim ve bu tavsiyemi dikkate alırsan bana dua edeceksin.

Not: Aldım kullanayım yapamazsın baştan söyleyim. Hortumlar ve sensörleri değiştirmeden arızaları kafanda silemezsin. Hortum ve sensörler derken motor da açtır amaç o.

Ahtapot hortumunu unutma o en büyük düşmanındır :D

Şu an kullandığım aracımı satıp üstüne para koymadan seri, konforlu, oturaklı D sınıfı temiz bir araç almak istiyorum.

1999-2001 model 2.0 benzinli Vectralar nasıl araçlardır? İleride baş ağrıtabilecek kronik hastalıkları var mıdır? 170000 TL civarında 200 bin km altı, 2-3 parça boyalı değişensiz olanlarına bakıyorum.

Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum tek aracı nasipse almayı düşünüyorum, kaputtan gelen aynaları falan gönlümde taht kuran bir makinedir :)
98 model arabaya(Megane 1)'e yolcu olarak binen birisi olarak söylüyorum ki, en düşük 2002 model araba bakın. Arabayı aldığımızdan beri yaşı gereği yaklaşık 20 bin TL den fazla masraf çıkardı. Yıl başında satmayı düşünüyoruz. Gerekirse ev alın, araba bakım parasını evin içini dizayn edin karlı olarak satın evi. Daha mantıklı olacaktır.

Hocam İstanbul'da harbiden yaşanmaz ya tekrar nefret ettim şehirden.
Doğu'da da Elazığ vardı. 😂

Elazığ. 3+1 sıfırları 650 civarına bulabiliyorsunuz. Hatta bombayı söyleyeyim, çevreyolunda yeni yapılan 2+1 TOKİ’lerin kirası aylık 800 lira :)
Fiyatları uygunmuşta, bahsettiğiniz Elazığ Tunceli ilinin oradaki Elazığ ise düşünmek gerekiyor. 😂

Alınmaz mı... Şiir gibi araba. 1.6 GL vardı bizde 120K KM bebek gibiydi.

CDX ve LPG önermem, F23 şanzıman kısa devir aralıklı olduğu için bir tık daha yaktırıyor.
CD 2.0 temizinden güzel gider. Ayrıca CDX'de olan deri koltuklar çatlamıştır 20 yaşını geçti sonuçta.
Hocam mümkünse hep benzinde binilmiş olanını tercih edin. LPG kullanılmışsa Ecotec motorlar yağ yakıyor yani rektefiye istiyor.

Gerçekten eski Vectra manyağı birisiden tavsiye almak istersen karoseri ve içi sağlam ama motoru yağ yakan bir 2.0 al, daha sonra onu tanıdık ustalarınla düzgün şekilde rektefiye ettir. LPG kullanma. Arabayı daha ucuza getirip o açığı sıfır motor yaptırmakla kullan. Emin ol şu forumda Vectra manyaklarından birisi benim ve bu tavsiyemi dikkate alırsan bana dua edeceksin.

Not: Aldım kullanayım yapamazsın baştan söyleyim. Hortumlar ve sensörleri değiştirmeden arızaları kafanda silemezsin. Hortum ve sensörler derken motor da açtır amaç o.

Ahtapot hortumunu unutma o en büyük düşmanındır :D
Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim :) O manyaklık bende de var açıkçası, nerde b vectra görsem dönüp bakarım hepte içimde kalmıştır. Ama makyajsız istemiyorum, model olarak çok eski kalıyor.

Alırsam genellikle benzinde binerim, ve rahat 5-10 sene kullanırım hatta çok param olursa vectrayı satmam ikinci arabayı alırım o derece seviyorum :)

Neden CDX önermiyorsunuz ? Makyajlıların dolu paketleri hep CDX olarak geçiyor, 100. yıllar hariç. Onların da temizini bulamadım.

Tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim :) O manyaklık bende de var açıkçası, nerde b vectra görsem dönüp bakarım hepte içimde kalmıştır. Ama makyajsız istemiyorum, model olarak çok eski kalıyor.

Alırsam genellikle benzinde binerim, ve rahat 5-10 sene kullanırım hatta çok param olursa vectrayı satmam ikinci arabayı alırım o derece seviyorum :)

Neden CDX önermiyorsunuz ? Makyajlıların dolu paketleri hep CDX olarak geçiyor, 100. yıllar hariç. Onların da temizini bulamadım.
Hocam koltuklar deri ise revizyon istiyor, F23 şanzıman her ne kadar keyifli olsa bile eski motor çok yakıyor diğer F20 şanzımana göre. Yani bilmiyorum koltukları deri olanların o zamanlarda opsiyonluydu. Eğer kumaş olanını falan bulursanız neden olmasın diyelim. Bu arada 81 ilden araba bakın, Elazığ çevresinde eski arabaların temizini pek bulamazsınız.

Ayrıca soğuk mevsimden araba almayın, arabalar hemen ısınmayınca pistonlar daha çok aşınmış oluyor. Mesela deniz kenarına yakın yerlerdeki açık renkli arabalar yada yeni boyanmış arabalar ilk hedefiniz olabilir eğer rektefiye düşünmüyorsanız.

Dediğim gibi ustanız varsa yada tanıdık diyelim, az çok önceden bu işi daha da derinlemesine araştırarak arabayı ucuza alıp rektefiye işine girin. Zaten belli eder fiyatından. 20 küsür harcarsınız ama sıfır motor olur saçma sapan parmak kadar sensör yüzünden ustaya gidip servet harcamazsınız taksit taksit.

Geri
Yukarı