Manjaro hakkında ne düşünüyorsunuz?

Nixist

Hectopat
Daha fazla  
Çok oyun oynamasam da oyun (LoL) da oynayabileceğim bir Arch dağıtımı istiyorum. Yani Arch olmak zorunda değil ama Arch olursa daha iyi olur. Manjaro'yu iyi gördüm ama eskisi gibi değil diyenler oldu. Ne düşünüyorsunuz?

i5 7200U CPU.
8 GB 2400MHz RAM.
1TB 5400RPM HDD.
GT 930MX 2 GB GPU.
ASUS X542UR.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu video Manjaro ile ilgili sorularınızı cevaplayacaktır. Şu an EndeavourOS daha popüler Manjaro'ya kıyasla. Arch tabanlı iyi bir dağıtım bence.

Çok oyun oynamasam da oyun (LoL) da oynayabileceğim bir Arch dağıtımı istiyorum. Yani Arch olmak zorunda değil ama Arch olursa daha iyi olur. Manjaro'yu iyi gördüm ama eskisi gibi değil diyenler oldu. Ne düşünüyorsunuz?

i5 7200U CPU.
8 GB 2400MHz RAM.
1TB 5400RPM HDD.
GT 930MX 2 GB GPU.
ASUS X542UR.

Aslında Manjaro değil de OpenSUSE daha iyi olabilir. İkisinde de LoL oynadım pek bir FPS farkları olmuyor (open suse daha fazla FPS veriyordu) ama şöyle bir şey var open susede NVIDIA driverını kurmayı unutursan 10FPS alirsın gerekli tüm driverları kurduğundan emin olman gerekir. Benim önerim OpenSUSE leap versyonu. Ama Pop!_OS ve Fedora'ya da bakabilirsiniz.

Aslında Manjaro değil de OpenSUSE daha iyi olabilir. İkisinde de LoL oynadım pek bir FPS farkları olmuyor (open suse daha fazla FPS veriyordu) ama şöyle bir şey var open susede NVIDIA driverını kurmayı unutursan 10FPS alirsın gerekli tüm driverları kurduğundan emin olman gerekir. Benim önerim OpenSUSE leap versyonu. Ama Pop!_OS ve Fedora'ya da bakabilirsiniz.
Driverları kurmak zor bir şey mi ?
Otomatik kuran bir tool var mı ?
İlk defa linux kullanacağım da...

Driverları kurmak zor bir şey mi?
Otomatik kuran bir tool var mı?
İlk defa Linux kullanacağım da...

Hmm ilk defa kuruyorsan zor olabilir.
YouTube'da videoları olduğundan oradan bakarak yapabilirsin diye düşünüyorum. Deneyin olmazsa (otomatik kuran bir tool yok) OpenSUSE yerine Pop!_OS diye bir Linux dağıtımı var onu yüklemeni öneririm. (yüklerken seçeneklerde NVIDIA versiyonu var onu seçmelisin)

Geri
Yukarı