Manjaro sistem USB belleği görmüyor

Daldala

Centipat
Daha fazla  
Manjaro 21.0 işletim sistemini kullanıyorum.

Terminal üzerinden USB belleğimi biçimlendirmek istedim. Başarılı oldu mu bilmiyorum ancak çıkarıp tekrar taktıktan sonra, sistem belleği algılamadı.
İşin kötü tarafı birkaç kaynaktan yararlandım bu işi yaparken, bazıları farklı komutlar vermişti. Yani "ne yazdın da öyle oldu?" sorusuna cevap veremeyeceğim.
Çözümü varsa nedir?

Son düzenleme:
Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra tekrar deneyin. lsblk komutunun çıktısında görünüyor mu kontrol edin.

Aynı sorun bende olduğunda LTS kernel yüklemiştim ve sorun çözülmüştü. Kernel tamamen tesadüf de olabilir.

Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra tekrar deneyin. lsblk komutunun çıktısında görünüyor mu kontrol edin.

Aynı sorun bende olduğunda LTS kernel yüklemiştim ve sorun çözülmüştü. Kernel tamamen tesadüf de olabilir.
Bilgisayarı kapatıp açtım, değişmedi. Çıktı şu şekilde:

Kod:
NAME        MAJ:MIN RM   SIZE RO TYPE MOUNTPOINT
sda           8:0    1  14,9G  0 disk
nvme0n1     259:0    0 465,8G  0 disk
├─nvme0n1p1 259:1    0   512M  0 part /boot/efi
└─nvme0n1p2 259:2    0 465,3G  0 part /

Arch Linux kurmaya hazırlanıyordum, bu olay işi batırdı açıkçası :) . Şimdilik farklı bir USB bellek kullanarak devam edeceğim ama çözümü bilen arkadaşlar varsa, yazarlarsa sevinirim.

Son düzenleme:
16 GB'lik bellek bağlı görünüyor. Gparted uygulamasını açıp tekrar kontrol edin, dosya sistemi üzerinde görünmese de sistem tarafından görünebiliyor.

16 GB'lik bellek bağlı görünüyor. Gparted uygulamasını açıp tekrar kontrol edin, dosya sistemi üzerinde görünmese de sistem tarafından görünebiliyor.
Böyle gözüküyor:
Screenshot_20210330_182419.png

Açıkçası elimin altında bir Linux dağıtımı olmadığı için GParted kullanamıyorum şu an ama hatırladığım kadarıyla sol üstteki seçeneklerin birinden tablo oluşturup tekrar biçimlendirmeniz gerekiyor.

Açıkçası elimin altında bir Linux dağıtımı olmadığı için GParted kullanamıyorum şu an ama hatırladığım kadarıyla sol üstteki seçeneklerin birinden tablo oluşturup tekrar biçimlendirmeniz gerekiyor.
Evet, Aygıt > Bölümlendirme Tablosu Oluştur... dedikten sonra, devam edersek belleğin içinde ki her şeyin silineceğini bildiren bir uyarı veriyor. Ondan sonra "Yeni Bölümlendirme Tablosu Türü Seç" kısmında seçim yapmamı istiyor. Seçenekler: aix, amiga, bsd, dvh, gpt, mac, msdos, pc98, sun, atari, loop. Otomatik seçili olarak "msdos" geliyor. Devam edeyim mi?

Dediğim gibi tam hatırlamıyorum ekran görüntüsü verirseniz daha iyi olur benim için.
Dediğim gibi tam hatırlamıyorum ekran görüntüsü verirseniz daha iyi olur benim için.

Kusura bakmayın kısa bir internete baktım "MSDOS" ya da "GPT" seçebilirsiniz "GPT" daha güncel bir tablolama yöntemidir o yüzden daha iyi olur. Zaten sonra biçimlendireceksiniz dediğim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı