Markette yaşadığım üzücü olay

Hocam yapmayın Allah aşkına böyle tabirler hiç yakışmıyor uzun bir metin yazıp sildim kimseyle münakaşaya girmemek için tekrar yazmak istedim kimsenin hikayesini bilmiyorsunuz ve aşağılamaya çalışıyorsunuz.
O arkadaşın akli sorunları var salın kendi kendine ahkam kesmeye devam etsin. Çok umursanacak bir tip değil gerek yok umursamaya.

Dikkat edin hocam, fakir edebiyatçıları tarafından linç yemeyin.
Çokta fifi, kâle almaya dâhi değmez..
Yoksul ülkelerde "ileride bana bakar" mantığı ile çok fazla çocuk yapılıyor. 7-8 Çocuklu aileler çok zengin olduklarından değil asgari ücretle 1+1 evde yaşayıp ileride bana bakarlar mantığı ile yetiştirebiliyorlar. -Yetiştirmek denilebilirse..-
Üst soy baskısı ile neslin devamı için uygun olmayan koşullarda insanlar çiftleşiyor, işin barınma ve yemek tarafına değinmeye gerek bile yok.
İnsanlar cahil olmayı tercih ediyorsa elden bir şey gelmez.
Hocam işte o an orada olunca müstahak diyemiyorsun. Çocuğun yaşadığı duruma çok üzüldüm, biraz büyük birisi olsaydım ben alırdım. Ama yaş küçük işte.
Kendine karşı aşırı vicdan yapıyorsun, buna lafım yok. Sen ve ben farklı düşünen iki kişiyiz, olay o.

Bu arada yaş kaçtı senin?

Sorun iktidarda değil, iktidar üzerine düşen vazifeyi yapıyor zaten. Sorun bu iktidarı 20 yıldan uzun bir süredir iktidarda tutan Türk halkında, maalesef cepler boşalınca gerçekleri görmeye başladılar az da olsa. Sosyal değişim şart.

Çok da fifi, kâle almaya dâhi değmez.

Üst soy baskısı ile neslin devamı için uygun olmayan koşullarda insanlar çiftleşiyor, işin barınma ve yemek tarafına değinmeye gerek bile yok.

Kendine karşı aşırı vicdan yapıyorsun, buna lafım yok. Sen ve ben farklı düşünen iki kişiyiz, olay o.

2 gün önce doğum günümdü. 15'im şu an.

Herkes gergin, ekonomi kötü durumda gibi sebepler çocuğunu dövmeye, her an sinir küpü gibi gezmeye bahane değil. Aynı ülkede yaşıyoruz, orta hallisinde fakirine hepimiz etkilendik bu kötü durumdan. Ama insanlar sanki paraları varmış, herşey güllük gülistanlıkmış gibi çocuk yapmaya devam ediyor. Sen bu kötü durumda, parasızlıktan kururken çocuk yaptıysan o çocuğa istediği şeyi almak zorundasın. Çocuk bir kalemlik istedi diye döveceksen yapmasaydın çocuğu. Çocuğun hiçbir suçu yok, isteyecek tabii.

Emin ol %90'ı hak ediyor bu yaşananları. Arada kaynayan onlarca güzel insan var tabii, hepsi için çok üzülüyorum ama başımıza ne geldiyse bu halk yüzünden. Acıma duygum falan kalmadı, ne olursa olsun artık.

Çocuklar da mı hak ediyor?

Çokta fifi, kâle almaya dâhi değmez..

12 falan olması lazım, çok da üstüne gitme :D

Yeni konular

Geri
Yukarı