Marmaray açıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu arada meraklı insanların treni mncıklamasından dolayı arızalar meydana geliyor :D
Kapıların açılmasına veya kapanmasına mani olan insanlar kapıları bozuyor.

Bilmediği düğmelere basma çabaları var.

Bu arada meraklı insanların treni mncıklamasından dolayı arızalar meydana geliyor :D
Kapıların açılmasına veya kapanmasına mani olan insanlar kapıları bozuyor.

Bilmediği düğmelere basma çabaları var.

Görmemiş salak bir millet olduğumuz içindir. Bayramlarda otobüsler bedava olduğu için otobüse binip 1 durak sonra inip karşıya geçip gelen otobüsle tekrar bindiği durağa gitmeye çalışan insanlarız biz. O trenler 15 dakika dayandıysa ona da şükür.

Bu kadar açıklamadan ve eksiklikten sonra üstüne para verseler binmem. 15 gün bedava olmasının nedeni de halkın kum torbası gibi kobay olarak kullanılacak olmasıdır. Japon parası ile kime hava atıyorlar onu da anlamadım. 29 Ekim'e denk getirerek Cumhuriyet kutlamalarına gölge düşürmek de adiliğin daniskasıdır!

Ücretli olunca ve gerekli kurtarma vagonları da gelince binerim.

Bu kadar açıklamadan ve eksiklikten sonra üstüne para verseler binmem. 15 gün bedava olmasının nedeni de halkın kum torbası gibi kobay olarak kullanılacak olmasıdır. Japon parası ile kime hava atıyorlar onu da anlamadım. 29 Ekim'e denk getirerek Cumhuriyet kutlamalarına gölge düşürmek de adiliğin daniskasıdır!

Ücretli olunca ve gerekli kurtarma vagonları da gelince binerim.

Katılmamak elde değil...

İşin içinde siyasi emeller olmasa 29 Ekim'de açarlar mı? Tabi ki hayır. Zaten ikinci günden bozulmuş. Başarılı proje ama eksikleri var. Recep Abi yine çok şüpheci...

Yahu önceki mesaj iyiydi Recep Bey niye değiştirdiniz :)

Recep abi sen septisizm'i çok kullanıyorsun sanırım.

Cumhuriyetin kuruluşuna denk getirmeleri sülalece sövmemiz için bir neden değil. Anlamlı bir güne denk getirmek istenmiş.
Eksikleri kesinlikle var çünkü erken tamamlamaya çalışıldı. Ve 15 gün bedava olmasının üzerine merak duygusu eklenince tıka basa doldu tiren.

Adamın amacı Cumhuriyete gölge düşürmek falan değil. Dış politikasına bakarsanız Cumhuriyet düşmanı olup olmadığını görürsünüz.
Ne yapsalar yaranamazlar zaten, içinizde belirli bir ön yargı var. Hep kötülüyorsunuz.
O kötü diyorsunuz da şu iyi demiyorsunuz.

Ya televizyonlarda hep söyliyolar çok gülüyorum. Türkiye gelişmiş bir ülkemişmiş... :D Ya bırak, kendimize ait ürünümüz yok, olsa bile onu kullanmayıp dış ülkeden alıyoruz ve o üreten kişide batıyor haliyle.

Dere tepe yol yapıp bina dikiyorlar gelişmişiz diyorlar.

İnşaat firmalarımız var , ama dış ülkelere yaptırıyoruz.
Fabrikamız var demek isterdim ama çok az yani üretici sıfatını almaya yetmez.
Teknolojik hiç bir şey üretemiyoruz.
Madenlerimiz var 3 liradan satıyoruz 5 liradan işlenmişini alıyoruz. ( Türkiye Dünya'nın en zengin bor kaynağını barındırıyor) Yok böyle enayilik. Ya sen o parayla dış ülkeden alıcağına fabrika açsan işsizlik azalır, üretim artar. Biz bile belki dış ülkelere mal satar konuma geliriz.

Afedersiniz ota b*ka gelen zamdan halkta şuur kalmadı.

Ya en basitinden sınav sistemi 2 milyon öğrenci giriyor. YGS ücreti 40 tl di geçen sene. Çarp 80 milyon tl ediyor ve bu sadece ygs ücreti Türkiyede her hafta bir sınav oluyor neredeyse yok o sınavı, yok bu sınavı feci para dönüyor bu işte. Bakın sadece sınavlardan kazanılan para dudak uçuklatmaya yetiyor. Genel olarak düşünün her şeyi ele alın, aklınız durur... O paralar da dış ülkelere gidiyor, bazılarına trilyonluk gemi alınıyor. Yaa neler neler...

Ama yavaş yavaş tüm ülke elden gidiyor. Yakında Türkiye yaşanılacak bir yer olmıcak bu gidişle...

Bir deney var;

Bir kurbağayı sıcak suya koyarsanız zıplar kaçar.
Ama soğuk suya koyup yavaşça ısıtmaya başlarsanız farketmez, su kaynamaya başladığında farketmeye başlar acısını hisseder ama artık çok geçtir... Kurbağa ölmüştür.

Türkiyede de bunun aynısı oluyor. Su yakında kaynamaya başlıyacak işte o zaman çok geç olucak...

Cumhuriyetin kuruluşuna denk getirmeleri sülalece sövmemiz için bir neden değil. Anlamlı bir güne denk getirmek istenmiş.
Eksikleri kesinlikle var çünkü erken tamamlamaya çalışıldı. Ve 15 gün bedava olmasının üzerine merak duygusu eklenince tıka basa doldu tiren.

Adamın amacı Cumhuriyete gölge düşürmek falan değil. Dış politikasına bakarsanız Cumhuriyet düşmanı olup olmadığını görürsünüz.
Ne yapsalar yaranamazlar zaten, içinizde belirli bir ön yargı var. Hep kötülüyorsunuz.
O kötü diyorsunuz da şu iyi demiyorsunuz.

Benim için neden. Cumhuriyet'in kuruluş benim için önemli. Benim bugün annem babam belli ise, bu Cumhuriyet'in kurulması sayesinde mümkün olmuştur. Ha senin için bunların önemi yoksa, senin için tek önemli olan desteklediğin görüşün yaptığı her şeyi at gözlükleri takarak savunmaksa bilemem.

Ama Cumhuriyet kutlamalarına gölge düşürmeye çalışana da lafımı esirgemem.

Dış politikaya bakınca Cumhuriyet ile ilgili çok şey görüyorum. Mesela BOP'a destek vermesi güzel bir şey dimi? Şimdi sen BOP ne dersin ya o da ayrı bir şey...

Atatürk'e ayyaş diyen bir görüşün nesine iyi diyeyim? Önce geçmişini öğren, ondan sonra zaten neyi desteklediğini anlarsın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı