Marmaray açıldı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Buyur recep ağabey.Projenin Abdülmecid'in hayali olduğunu ve o hayali gerçekleştirdiklerini''Marmaray'ı Abdulmecit mimari çizgilerini çizmiş.

Başbakan kendi projeleri imiş gibi açılış konuşması yapıyor. Halbuki açıkça yalan söylüyor.
Resmi gazete sayfa 141.
T.C. Resmi Gazete
1_zps851ae81d.png

Şu an yapılanları kötülemek için, dün ne yaptıklarına bakmak lazım. Geçmişte ne olduğunu bilmezsek, bugünkü eleştiriler çok anlamsız kalır hatta komikleşir.

Vatandaşları, hükümeti, devleti ve dahi ülkeyi sevmiyor olabilirsiniz. Ama burada yaşıyorsanız, en azından "iyi" yapılan bir şeyi takdir edin. Bu kadar zor olmasa gerek.

Korkmayın; batmıyor, aksine çıkıyoruz. Sadece ülkenin bağırsaklarındaki pislikler temizleniyor. Sancılar bu yüzden.

Cumhuriyetin kuruluşuna denk getirmeleri sülalece sövmemiz için bir neden değil. Anlamlı bir güne denk getirmek istenmiş.
Eksikleri kesinlikle var çünkü erken tamamlamaya çalışıldı. Ve 15 gün bedava olmasının üzerine merak duygusu eklenince tıka basa doldu tiren.

Adamın amacı Cumhuriyete gölge düşürmek falan değil. Dış politikasına bakarsanız Cumhuriyet düşmanı olup olmadığını görürsünüz.
Ne yapsalar yaranamazlar zaten, içinizde belirli bir ön yargı var. Hep kötülüyorsunuz.
O kötü diyorsunuz da şu iyi demiyorsunuz.

Birşey yapacaksan adam gibi yapmalısın... Kendi ağzınla bile eksiklikle olduğunu söylüyorsun. Mühendislerin incelemesi sonucunda "Marmaray açılmamalı" kararı alındı. 15 gün bedava dendi... İnsanlar akın etti. Benim kardeşim senin annen birinin oğlu.... Orda birşey olsa o insanları bile bile ölüme göndermek olmuyor mu ?

Dış politikası ile ilgili Cumhuriyete ne gibi destekler veriyor söyler misin ? Hangi konuşması hangi yaptırımından bu kanıya vardın ?

Halkı ile inatlaşan, diktatör bir yönetim anlayışına sahip, halkını kendi halkı ile tehdit eden, ilkokullarda "türküm" kelimesi için andımızı kaldırtan, devlet kanalına kürtçe kanal açtıran, borçları ödemek için Türk şirketlerini özelleştiren, halkı galeyana getirip kendinizi koruyun diyen bir insandan bahsediyorsun...

Asıl ön yargıya sahip kişi sensin bence... Öyle bir benimsemişsin ki gözlerin kapalı gibi istediğini görebilmek gibi :)

Bu hükümetin yaptığı milyonlarca saçmalık var ve insanlar bunları bir kenara atıp aa bakın süper hizmet, hizmet geldi, hizmet geliyor, hizmet yapıyorlar, hizmet gelsin, hizmeet dedikçe bu hükümet saçmalıklarına devam eder. O kadar pot kırılmaz, o kadar hata yapılmaz be kardeşim, millet nasılsa hizmet alıyor ya, varsın içine edilsin memleketin, biz yeter ki trene binip karşıya geçelim hülooğğğ.

Atatürk'e ayyaş diyen bir görüşün nesine iyi diyeyim?

İsterse Türkiye'yi teknolojik, üreticilik ve birçok dalda çok yüksek yerlere getirsin ki 1 gram inancım yok. ( Yol yap , bina dik gelişmiş olduk. Oldu o kadar kolaydı.)

Bu cümleyi kurması bile gözümde hiç değeri olmadığı anlamına gelmesi için yeter ve artar bile...

Birşey yapacaksan adam gibi yapmalısın... Kendi ağzınla bile eksiklikle olduğunu söylüyorsun. Mühendislerin incelemesi sonucunda "Marmaray açılmamalı" kararı alındı. 15 gün bedava dendi... İnsanlar akın etti. Benim kardeşim senin annen birinin oğlu.... Orda birşey olsa o insanları bile bile ölüme göndermek olmuyor mu ?

Dış politikası ile ilgili Cumhuriyete ne gibi destekler veriyor söyler misin ? Hangi konuşması hangi yaptırımından bu kanıya vardın ?

Halkı ile inatlaşan, diktatör bir yönetim anlayışına sahip, halkını kendi halkı ile tehdit eden, ilkokullarda "türküm" kelimesi için andımızı kaldırtan, devlet kanalına kürtçe kanal açtıran, borçları ödemek için Türk şirketlerini özelleştiren, halkı galeyana getirip kendinizi koruyun diyen bir insandan bahsediyorsun...

Asıl ön yargıya sahip kişi sensin bence... Öyle bir benimsemişsin ki gözlerin kapalı gibi istediğini görebilmek gibi :)

Dış politikasında; Suriyede'ki iç savaşa ve Mısır'daki darbeye karşı çıkıyor. Bu bile başlı başına bir duruştur. Aslında BOP, bilinenin aksine ABD'nin değil, İsrail'in projesidir (BİP). Kürdistan şu an kuruldu. Amaç: ABD'nin ortadoğu kaynaklarına hakim olması ve gelecekte Kürdistan'ın İsrail'e devredilmesidir. Ben görmem ama siz yada çocuklarınız İsrail'le sınır komşusu olacaklar. İsrail'in neden başından beri Hakan Fidan'la uğraştığını hiç düşündün mü? Neden İHA'larımız İsrail kaynaklı? Neden tank ve uçak modernizasyonları İsrail'e yaptırıldı? Neden İsrail her türlü tatbikata dahil edildi? Şu an kendi tankımızı, helikopterimizi ve İHA'mızı üretiyoruz ve bunun adı "vatanseverliktir."

Bana en çok ilginç gelen de: başbakana "diktatör" denmesi. Merak ediyorum; acaba 1960 yılında beri, sandıklara attığımız oylarla kendi kendimizi yönettiğimizi falan mı zannediyorsun? Daha önce demokrasi vardı, özgürlükten/bağımsızlıktan uçuyorduk da şimdi dikta rejimi mi geldi? Yapma Allah aşkına :) Biraz yakın tarihi okumak faydalı olur.

Kürt televizyonun açılması bile eleştiriliyorsa, durum gerçekten vahim. PKK; bir zamanlar Özal'ın dediği gibi hala bir avuç çapulcu. Yaklaşık 5000 kişilik bir kadrosu var. Ancak PKK'yı, PKK yapan kendi ideolojisi değil, "ben Kürt'lere bir alfabe verdiğim gün görürsünüz" diyen emperyalist düşüncedir. ABD, Almanya, Fransa ve Belçika gibi medeni batı ülkeleri, başlangıcından beri PKK'nın en büyük lojistik destekçisi olmuştur. Hatırlayın; Almanya, bir zamanlar bize sattığı Leopard tanklarının terör harekatlarında kullanılmasına şerh koymuştu. Hikaye çok uzun ama kısaca; şu an yapılanlar, 1980 darbesi sonrası başlayan ve 90'lı yıllarda devam eden hatalı devlet politikalarının düzeltilmesidir.

Dediğim gibi süreç sancılı geçiyor. Bağırsakların temizlenmesi zaman alacak.

Bir zamanlar Çiller, Telekom'u 40 milyar dolara satacaktı. Ona "vatanı satıyorsun, hain" dediler. Karşı çıkanların çoğu şu an içeride yatıyor, o da ayrı bir ironi.

Şimdi Recep abi Cumhuriyet elbette benim için de çok önemli. Sanmayın ki ben Vatan hainiyim.
Ben de bu ülkenin iyiliğini istiyorum. Sizler de en az benim kadar istiyorsunuz.

Ama siz önünüze bir tahta koymuşsunuz. Tahtada Recep Tayyip Erdoğan'ın bir portresi. Onu taşlıyorsunuz. Sürekli kötülüyorsunuz.
Siz çıkıp da şu partinin gelmesini istiyorum demiyorsunuz. Vallahi billahi demiyorsunuz :D
Çünkü o desteklediğiniz partilerin ülkeye kattığı bir şey yok.

Adama diktatör diyorsunuz, ama diktatör olmadığı gün gibi ortada. Diktatör rejimlere karşı duruşunu nasıl görmezsiniz.
Ne diktatörlüğü yaptı söyler misiniz ? Ne hoşunuza gitmiyor ?

AKP yönetiminin son 10 yılda ülkeye kattığı gelişmeyi yok sa ya maz sı nız.

Kendinizi bir düşman yerine koyun. AKP yönetimi 10 yılda ne duruma getirdi ülkeyi, buna bakın.
Başka birileri yönetime geçse daha mı iyi olur bunu düşünün ?

Hangi partinin geçmesini istiyorsunuz bunu söyleyin. Ülkeye katmadığı şeylerin listesini yapayım sizlere.

Bırakın şu AKP düşmanlığını. Adamlar sizin trafik çilenizi hafifletmek için denizin içine tüp geçit yapmış, hala şikayet hala şikayet.
Eksileri var dediysem halkın çıkarttığı problemler bunlar.
Millet rahat dursa, zevk amaçlı bütün herkes Marmaraa'a binmese sıkıntı falan olmaz.
Millet kapıları kanırta kanırta açıyor. Acil durum düğmelerine basıyor.
Ayrıca tünelin içinde de gerekli havalandırma sistemi var. Gayet ferah.

Siz daha neyi şikayet ediyorsunuz ya ? Ön yargı bürümüş içinizi. Bana söyleyin, kim daha iyi yönetecek bu ülkeyi kim ?

Şimdi Recep abi Cumhuriyet elbette benim için de çok önemli. Sanmayın ki ben Vatan hainiyim.
Ben de bu ülkenin iyiliğini istiyorum. Sizler de en az benim kadar istiyorsunuz.

Ama siz önünüze bir tahta koymuşsunuz. Tahtada Recep Tayyip Erdoğan'ın bir portresi. Onu taşlıyorsunuz. Sürekli kötülüyorsunuz.
Siz çıkıp da şu partinin gelmesini istiyorum demiyorsunuz. Vallahi billahi demiyorsunuz :D
Çünkü o desteklediğiniz partilerin ülkeye kattığı bir şey yok.

Adama diktatör diyorsunuz, ama diktatör olmadığı gün gibi ortada. Diktatör rejimlere karşı duruşunu nasıl görmezsiniz.
Ne diktatörlüğü yaptı söyler misiniz ? Ne hoşunuza gitmiyor ?

AKP yönetiminin son 10 yılda ülkeye kattığı gelişmeyi yok sa ya maz sı nız.

Kendinizi bir düşman yerine koyun. AKP yönetimi 10 yılda ne duruma getirdi ülkeyi, buna bakın.
Başka birileri yönetime geçse daha mı iyi olur bunu düşünün ?

Hangi partinin geçmesini istiyorsunuz bunu söyleyin. Ülkeye katmadığı şeylerin listesini yapayım sizlere.

Bırakın şu AKP düşmanlığını. Adamlar sizin trafik çilenizi hafifletmek için denizin içine tüp geçit yapmış, hala şikayet hala şikayet.
Eksileri var dediysem hzalkın çıkarttığı problemler bunlar.v
Millet rahat dursa, zevk amaçlı bütün herkes Marmaraa'a binmese sıkıntı falan olmaz.
Millet kapıları kanırta kanırta açıyor. Acil durum düğmelerine basıyor.
Ayrıca tünelin içinde de gerekli havalandırma sistemi -ar. Gayet ferah.

Siz daha neyi şikayet ediyorsunuz ya ? Ön yargı bürümüş içinizi. Bana söyleyin, kim daha iyi yönetecek bu ülkeyi kim ?
Ciğerim derdimiz biz im o değil yönetsin ama adil yönetsin AKP'lileri kayırıp diğer partilileri dışlayamaz hakkı yok. Şehide keslle Şafak Pavey'e topal diyen zihniyeti neden destekliyeyim. Halka eşit davransın canımızı yesin. Siyasete dini karıştırmasın ve Milli değerlere ellemesin asıl o zaman bir başbakan diyebilirim. Atatürkçüyüm Atatürk'e ayyaş diyen desteklenir mi? Aleviler için Cem Evi açılacakken Diyanetten fetva isteyen desteklenir mi?

Söylediklerinize katıldığım çok nokta da var ama ben AKP'yi desteklemeyince kimi destekleyeceğim ?
O destekleyeceğim yönetim şuana göre 2 kat daha fazla ilerletebilecek mi ülkeyi ? Ben bunları merak ederim.

AKP'nin ayrımcılık yaptığını inkar edemem kesinlikle. Yani ben, bu ülkeye kimin daha çok yararı dokunur gözüyle bakıyorum.
Biri de çıkıp, gel kardeşim bak şu partiye. Şunları şunları yapmış demiyor. Sürekli AKP kötüleniyor.
Madem ısrarcısınız birilerini iyileyin, baktım ki dedikleriniz doğru yolumuzu değiştiririz.
Siz bu AKP'li deyip basıyorsunuz lafı. Buyurun gösterin size göre mantıklı olan yolu.

Söylediklerinize katıldığım çok nokta da var ama ben AKP'yi desteklemeyince kimi destekleyeceğim ?
O destekleyeceğim yönetim şuana göre 2 kat daha fazla ilerletebilecek mi ülkeyi ? Ben bunları merak ederim.

AKP'nin ayrımcılık yaptığını inkar edemem kesinlikle. Yani ben, bu ülkeye kimin daha çok yararı dokunur gözüyle bakıyorum.
Biri de çıkıp, gel kardeşim bak şu partiye. Şunları şunları yapmış demiyor. Sürekli AKP kötüleniyor.
Madem ısrarcısınız birilerini iyileyin, baktım ki dedikleriniz doğru yolumuzu değiştiririz.
Siz bu AKP'li deyip basıyors unuz lafı. Buyurun gösterin size göre mantıklı olan yolu.
Kardeşim o senin görüşün orada ben neden desteklemediğimi yazdım. Saygılıyım görüşlerine. Herkesin olması gereken bu O zaman demokratik bir ülkeden söz ederiz...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı