Masaüstü bilgisayar alınırken nelere dikkat edilmeli?

Marauder0

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, birkaç hafta öncesine kadar laptop almayı düşünüyordum. Burada öneri istemiştim ama şu an laptop almaktan vazgeçtim ve masaüstü toplamak istiyorum.

Öncelikle ilk sorum: Parçaları tek tek alıp kendim mi toplamalıyım yoksa toplu kasa mı almalıyım? Hangisi daha kârlı olur? İkincisi de: Parçalar arası; ASUS, Gigabyte falan, marka farkı oluyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, birkaç hafta öncesine kadar laptop almayı düşünüyordum. Burada öneri istemiştim ama şu an laptop almaktan vazgeçtim ve masaüstü toplamak istiyorum.

Öncelikle ilk sorum: Parçaları tek tek alıp kendim mi toplamalıyım yoksa toplu kasa mı almalıyım? Hangisi daha kârlı olur? İkincisi de: Parçalar arası; ASUS, Gigabyte falan, marka farkı oluyor mu?
Toplu kasalar daha ucuza denk gelir genelde.

Hazır sistem alırsan RAM'ine dikkat et özellikle. En az 16 GB olsun. Parçaların marka modellerini iyi araştır. Sıkıntılı olmasınlar.

Hazır kasa almak daha ucuza geliyor özellikle kampanya varken.

Marka farkı genelde sistemin soğumasını etkiliyor ama çokta dikkate alınması gerektiğini düşünmüyorum.

Alacağınız sitenin de yorumlarını okumanız faydanıza olur.

Bütçeniz yeterli ise RTX 3000 serisine sahip bir ekran kartı ile sistem almanızı öneririm.
RTX 3060 Ti +Ryzen 5600X gibi.

Günümüz Dolar kuru ve stok sorunlarını göz önüne alınca hazır sistem almak daha mantıklı oluyor fakat yüksek bütçen var ise toplama yapmak daha sağlam bir sistem kazandırır sana. Ayrıca karar vermekte zorlanırsan şu yöntemi öneririm; Oynamak istediğin oyunların sistem gereksinimlerini not et ve piyasadaki hazır sistemlerin özellikleriyle karşılaştırarak bir sistem al. Bu sayede ileride oynamayı düşündüğün fakat hazır aldığın sistemin kaldıramadığı bir oyunla karşılamazsın. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı