Masaüstü ve dizüstü bilgisayar fiyat farkı

Makaleler
1
Yer
Tomağın Kahve
Daha fazla  
"Masaüstü bilgisayarlar, her daim dizüstü bilgisayarlardan daha ucuzdur" diyebilirdim. Ancak son birkaç gündür hazır masaüstü sistemlerine bakıyorum ve fikrim değişti, dizüstü ile aralarında pek bir fiyat farkı göremedim. Hatta aynı özellikteki Monster laptoplar, masaüstü bilgisayarlardan daha ucuz gibi gözüküyor. Masaüstünün ucuza gelmesi için ille de toplama sistem mi hazırlamak gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı krizinden sonra böyle oldu sanırım.

"Masaüstü bilgisayarlar, her daim dizüstü bilgisayarlardan daha ucuzdur" diyebilirdim. Ancak son birkaç gündür hazır masaüstü sistemlerine bakıyorum ve fikrim değişti, dizüstü ile aralarında pek bir fiyat farkı göremedim. Hatta aynı özellikteki Monster laptoplar, masaüstü bilgisayarlardan daha ucuz gibi gözüküyor. Masaüstünün ucuza gelmesi için ille de toplama sistem mi hazırlamak gerek?

Masaüstü toplama alınır zaten ? Marka bilgisayar alınmaz.

Tam olarak ne istiyorsun onu bilmen gerek, oyun oynuyorsan sürekli masaüstü ama ben öğrenciyim oyun fazla oynamıyorum ara ara diyorsan dizüstü. Sonra aradığın özelliklere göre fiyatları değişiyor bazen masaüstü veya dizüstü ucuz oluyor.

Eskiden masaüstü hem performans hem fiyattan dolayı tavsiye edilirdi. Devir değişti, artık laptoplar hem masaüstü performansında hem de daha ucuz. Hele hele şu zamanda benim fikrim dizüstü, ne olursa olsun ister oyun ister iş için her şekil dizüstü derim ben.

Geri
Yukarı