Masaüstü vs Dizüstü Sistem

Diyelim ki nvidia aldın, bu sefer de intel-nvidia oluyor, yani yine farklı markalar. Öyle bir olay yok, bunu kafana takma. Ayrıca eğer mesele bütçe ise hemen sabah 4000 tl bütçe ile monitör dahil bir sistem toplarım size. O bütçeye rahat sığar RX 480.

Bu karşılaştırmayı yaparken sadece 1 şeyi düşüneceksin.Çok seyahat eden birisimiyim yoksa evde kalan birisimiyim?

Ama laptopta 980m ekran kartı,masaüstünde 960a denk geliyor.
Bunuda bilmiş ol

Bu karşılaştırmayı yaparken sadece 1 şeyi düşüneceksin.Çok seyahat eden birisimiyim yoksa evde kalan birisimiyim?

Ama laptopta 980m ekran kartı,masaüstünde 960a denk geliyor.
Bunuda bilmiş ol
Büyük ihtimalle masaüstü alacağım. Dün akşam Camaroo; "Yarın sana 4000TL'lik toplarım" dedi, şimdi onu bekliyorum.

R9 380x ile yaklaşık aynı fiyatta olur diye onu koydum, şimdi de monitör ve mouse-klavye geliyor.

ASUS VP247H 23.6'' 1MS Oyuncu Monitörü Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da

A4 Tech B2100 BLOODY Q USB SİYAH MULTİMEDYA SET Klavye Mouse Seti

Monitör olarak Amazon.com: AOC G2460PF 24-Inch Free Sync Gaming LED Monitor, Full HD (1920 x 1080), 144hz, 1ms: Computers & Accessories almak 144 hz olduğu için daha mantıklı fakat onların da gümrük mevzuları falan var, o konu hakkında bilen biri aydınlatırsa iyi olur.

Bu arada kusura bakmayın, biraz geç oldu.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    35,7 KB · Görüntüleme: 123
Bu sistem şimdi güncel oyunları GTA 5'i orta-yüksek ayarlarda kasmadan oynatır, demi ? Bir de bana 8GB Ram ve İ5 az gibi geldi Ram'i 16GB yapsak, işlemciyi İ7 yapsak ? Son bir sorum daha olacaktı. İşletim Sistemini nasıl yapacağız ? Vatandan vs. orjinal CD mi alacağım ?

Birde ben Vatandan toplatacağım. İlk dediğiniz monitörün fiyatı Vatanda 658TL. Bana biraz pahalı geldi. Eğer özelliklerine göre fiyatı iyi ise alırım. Ama yine bulabilirseniz biraz daha ucuzunu bulabilir misiniz ?
Ve sizin dediğiniz Ram2den Vatan'da yok. Aynısının 16GB CL13 olanı var.

Son düzenleme:
Merhaba. Yakın bir zamanda oyun için bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Fazla taşımam diye düşünüyorum. Sizce masaüstü toplama mı daha mantıklı olur dizüstü mü ? Bir de mesela toplama aldım diyelim. Tüm parçalarını doğru yere yerleştirdikten sonra hepsinin sürücü diskleri olacak. Bunları nasıl kuracağım ? Ve onları kurmadan önce (galiba) işletim sistemi kurulacak veya başka bir işlem olacak. Bunları yapamazsam diye endişeleniyorum. Çok kararsızım, ne yapmalıyım ?
Şöyle bir sistem önerebilirim

Dosya Ekleri

• 4000e sistem.jpg
    4000e sistem.jpg
    30,3 KB · Görüntüleme: 107
O ensondaki DVD yazıcı ne için ? Ve işletim sistemi olarak Vatan vs. gibi yerden orjinal CD'mi alacağım ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı