Masaüstü vs Dizüstü

Sadece kasa olacaksa yakın olabiliyor masaüstü ve dizüstü ama masaüstünün gözünü seveyim ben ya. Geçen gün dizüstümü açarken canım çıktı meslek sahibi olur olmaz geçeceğim masaüstüne, eziyet dizüstü temizlemek.

15.6'' ekran. Sen dizüstünü saatlerce açık bırak ve bunu günlerce yap bir tarafından solumaya başlar. Aynısını masaüstü için söyleyebilir miyiz? Sence neden o dizüstünun fiyatı bu kadar ucuz bunu da bir düşün? İçindeki işlemci i3 8100 kadar performans ya verir ya vermez.

Ben dizüstü, masaüstünden iyi demedim zaten. F/P anlamında kafa kafaya gitmekte olduğunu söylüyorum.
15.6'' ekran. Sen dizüstünü saatlerce açık bırak ve bunu günlerce yap bir tarafından solumaya başlar. Aynısını masaüstü için söyleyebilir miyiz? Sence neden o dizüstünun fiyatı bu kadar ucuz bunu da bir düşün? İçindeki işlemci i3 8100 kadar performans ya verir ya vermez.
Performans ve fiyat olarak bakıyorum ben olaya. Yorumum da bu şekilde.
Intel® Product Specification Comparison

TDP, 0,50 saat hızı ve soket yapısı dışında fark göremiyorum. i3-8100'ü de küçümsemeyin bence.

F/P olabilir. Ama kafa kafaya çok zor. Dizüstünün çok dezavantajı var. 15''lik bir ekran da avantaj değildir. Bugün harici 15'' dizüstü ekranları 100 - 250 TL arası bulanabiliniyor.
250-300TL gibi farkla 17.3" laptopta bulunabilir. Herneyse tartışmak değil amacım.

Yok dostum tartışmıyoruz. Dizüstünün de kendine göre avantajları var. Ama masaüstüne göre daha çok dezavantaji olduğu için kafa kafaya çok zor. Dar alanda çok iş anlamına geldiği için dizüstüler daha pahalı olacak tabi. Isınma ve masaüstüne göre aynı kullanımda daha çok yıpranacak. İstisnalar kaideyi bozmaz.

250-300TL gibi farkla 17.3" laptopta bulunabilir. Herneyse tartışmak değil amacım.

Söylediğiniz oldu diyelim laptop geldi size 4.000₺'ye, güzel de benim 1060 6GB'li kasa bana 4200'e geldi ve diğer her şeyi eklersek 5320₺ ediyor.

1060 6GB + 75Hz ekran + RGB klavye + SS Rival 300 + Razer ManO'War + Ryzen 2600'e denk işlemcili bir laptop gösterir misin belirttiğim paraya?

Söylediğiniz oldu diyelim laptop geldi size 4.000₺'ye, güzel de benim 1060 6GB'li kasa bana 4200'e geldi ve diğer her şeyi eklersek 5320₺ ediyor.

1060 6GB + 75Hz ekran + RGB klavye + SS Rival 300 + Razer ManO'War + Ryzen 2600'e denk işlemcili bir laptop gösterir misin belirttiğim paraya?
Aynı sistemi şimdi toplar mısın?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı