Maskesiz olduğum için tutanak tutuldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Anlatamıyorum düşüncen zerre umrumda değil. Sadece bilgi almak istemiştim. Yaklaşık 2005'ten beri eski arkadaşlarım chip Online'dan buraya geçtiğinden beridir buradayım. Ama görüyorum ki burasıda sizin gibi anlama kabiliyeti sınırlı olan insanlarla dolmuş. Anlamanız gereken şeyler hariç ne varsa onları anlamışsınız.
İnsanlara bu kadar agresifçe tutumlar serilerseniz bence az bile. Kusur ararken bazen kendimize bakmalıyız, değil mi?

Bekçilere öyle bir yetki verildi mi de? Daha doğrusu soru şu, bekçilerin bir şey yapmaya yetkisi var mı?

Çoğu zaman otoriteye karşıyımdır, halkın karşısında kolluk kuvvetlerini desteklediğim çok az zaman olur. Bu konuda olaya 2 taraflı bakıyorum, 2 tarafın da kendine göre haklı nedenleri var. Sen maskeyi çenene çekmek ya da direkt takmak için bir elinde hazır bekletmek yerine koluna takmayı tercih etmiş olabilirsin, sigara maske üzerinden içilemeyeceğine göre bu makul karşılanabilir. Yalnız durumun bir de şöyle bir tarafı var, bekçiler/polisler de bunu sadece o anda sigara içmek için yaptığını bilemez. Daha öncesinde maskeyi gerçekten taktığını ya da sonradan takacağını takip edemeyecekler ve pek çok kişinin yaptığı gibi takmasa da cezadan kaçınmak için maske taşıma çakallığını yapmış olabileceğini düşünmüş de olabilirler.

Bu arada polislere gene "bir yere" kadar itaatkar davranabilirim de doğru düzgün eğitimden geçirmedikleri ve çoğunlukla hayatlarında bir şey olamamış kişilere bu yetkilerin verildiği bekçiler konusuna kesinlikle hoş bakmıyorum. Madem polislerle neredeyse aynı yetkilere sahipler, o zaman bekçilik kadrosu niye var? Direkt olarak çıkıp Nazi dönemindeki Gestapo gibi bir kolluk kuvveti oluşturuyoruz desinler bari. En azından dürüst olurlar...

Anlatamıyorum düşüncen zerre umrumda değil. Sadece bilgi almak istemiştim. Yaklaşık 2005'ten beri eski arkadaşlarım chip Online'dan buraya geçtiğinden beridir buradayım. Ama görüyorum ki burasıda sizin gibi anlama kabiliyeti sınırlı olan insanlarla dolmuş. Anlamanız gereken şeyler hariç ne varsa onları anlamışsınız.

Kaç senedir burada olduğun önemli değil dostum eğer buraya bir konu açıp insanların fikirlerini soruyorsan 'Düşüncen zerre umrumda değil' tarzı söylemlerde bulunman çok ironik. Eğer forum hakkındaki düşüncelerin buysa başka forumlara da gidebilirsin. Seni silah zoruyla burada tutan yok.

Kaç senedir burada olduğun önemli değil dostum eğer buraya bir konu açıp insanların fikirlerini soruyorsan 'Düşüncen zerre umrumda değil' tarzı söylemlerde bulunman çok ironik. Eğer forum hakkındaki düşüncelerin buysa başka forumlara da gidebilirsin. Seni silah zoruyla burada tutan yok.
"Başına böyle bir şey gelen varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?" Tecrübe eşit değildir fikir.
İnsanlara bu kadar agresifçe tutumlar serilerseniz bence az bile. Küsur ararken bazen kendimize bakmalıyız, değil mi?

Kusura bakma ama etkiye tepki oldu kimseye durup duran yerde agresifçe yaklaşmadım.

Aga adam "Maske takmadım diye ceza kestiler saçmalığa bakar mısınız ya." dememiş ki. Cezayı yemiş, farkında her şeyin, nereden takip edebilirim diye sormuş. Yaşayan varsa anlatabilir mi demiş. Gelmişsiniz vay efendim taksaydın. Olan olmuş artık, adam bunu sormuyor ki. İşinize geldiği gibi şu konuları çarptırtmayın lütfen.

Hayır. Farkında değil. Eğer öyle olsaydı kendisini eleştirenlere fütursuzca saldırıp bilinçsizce ithamlarda bulunmazdı. Bu demek oluyor ki maske takmadığı için ceza yediğinden rahatsız. Kendisine göre bazı bahane durumlar var ve o konumda maske takmanın önemli olmadığını düşündüğü için bekçilere de laf çarptığını anlamak zor değil.

Yani aslında maske takmadım saçmalığa bakar mısın alt metnini burada verdiği için böyle eleştiriler de doğal olarak gelir. Sonradan da insanların onu anlayamadığını söyleyerek aslında kendi yaptığının farkında olamaz.

İlk yapılan eleştiride senin gibi yorum yapsaydı dediğinde haklısın derdim. Keşke öyle davransaydı daha mantıklı olurdu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı