Maskesiz olduğum için tutanak tutuldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Maskesiz sokaga cikmak yasak mi? Yasak. Polisler ve bekciler bu kuralin uygulanip uygulanmadigini takip etmekle mükellef mi? Mükellef. Takmazsaniz cezasi var mi? Var.

Bu durumda sizin sigara iciyor olmaniz kimseyi ilgilendirmiyor. Öyle olsaydi herkes bir bahane ile maskesini cikarir, ya koluna takar, ya da cene altinda gezdirirdi. Kaldi ki ortalikta kimsenin olmamasi (ki yaninizda arkadasinizin olmasi bile yetiyor) bu kuralin gecersiz oldugu anlamina gelmiyor.

Kimse keyfinden dolayi maske takmiyor. Sizleri uyaran insanlari duyar kasmakla suclayacaginiza olayin ciddiyetini kavrasaniz daha iyi olur.

Son düzenleme:
Maskesiz sokaga cikmak yasak mi? Yasak. Polisler ve bekciler bu kuralin uygulanip uygulanmadigini takip etmekle mükellef mi? Mükellef. Takmazsaniz cezasi var mi? Var.

Bu durumda sizin sigara iciyor olmaniz kimseyi ilgilendirmiyor. Öyle olsaydi herkes bir bahane ile maskesini cikarir, ya koluna takar, ya da cene altinda gezdirirdi. Kaldi ki ortalikta kimsenin olmamasi (ki yaninizda arkadasinizin olmasi bile yetiyor) bu kuralin gecersiz oldugu anlamina gelmiyor.

Kimse keyfinden dolayi maske takmiyor. Sizleri uyaran insanlari duyar kasmakla suclayacaginiza olayin ciddiyetini kavrasaniz daha iyi olur.

Evde dedem ve ninem kalıyor diye 3 ay dışarı çıkmadım sen beni bu şekilde itham edemezsin. Yaklaşık 7 aydır başka şehirde okumuş olduğum üniversite için tuttuğum evin kirasını veriyoruz arkadaşlarla bunları anlayamazsın. Kaç yaşındasın? İşi gücü oyun olan bir insan sözleri tam olarak bunlar. Empati sıfır, art niyet tavan. Anlaşılan kanser kitle vebası burayada sıçramış. Bilgisi olan yazsın, olmayan beni yargılayacak sizler değilsiniz. Tutanağı tuttular karar kaymakamlıkta, siz hiçbir halt olamazsınız kanun yanında.

Son düzenleme:
Arkadaşlar maske konusu tam bir karmaşa. Cafe'de oturup çay içerken ceza yok, sosyal mesafe hak getire. Siz de Cafe'nin önünde sigara içiyorsunuz diyelim maskeniz olmadığı için size ceza yazılırken 1 metre yanda Cafe'de oturana ceza yok...
Bu yüzden maske takmak ya tam anlamıyla zorunlu olmalı böyle olursa da bütün Cafe, restorant vb yerler kapanmalı ya da serbest olmalı. İşin içinden çıkabilecek varsa buyurun...

@Sergio Marquina

Siz benim yasimi ya da ne is yaptigimi nereden biliyorsunuz da kendinizde böyle konusma cürretini buluyorsunuz acaba? Karar kaymakamlikta ise neden gidip oraya sormuyorsunuz?

Bir halt olup olamayacagimin sizin sorununuz oldugunu sanmiyorum.

İşi gücü oyun olan bir insan sözleri tam olarak bunlar.

Bu karara yazdigim tek mesajla mi vardiniz? Ilginc dogrusu.

Arkadaşlar maske konusu tam bir karmaşa. Cafe'de oturup çay içerken ceza yok, sosyal mesafe hak getire. Siz de Cafe'nin önünde sigara içiyorsunuz diyelim maskeniz olmadığı için size ceza yazılırken 1 metre yanda Cafe'de oturana ceza yok...
Bu yüzden maske takmak ya tam anlamıyla zorunlu olmalı böyle olursa da bütün Cafe, restorant vb yerler kapanmalı ya da serbest olmalı. İşin içinden çıkabilecek varsa buyurun...

Hocam tam olarak bundan bahsediyorum o zaman kesin olarak kural koysunlar muz cumhuriyetinde mi yaşıyoruz? Belirsizlik insanı yıpratıyor, adamın bana dediği şey ceza gelebilirde gelmeyebilirde. Böyle saçmalık olur mu ceza ya gelir ya gelmez. Tutumlarından dolayı ayrı bir tav oldum zaten. Eve gidince bende isimlerini aldım bekçilerin kendim tutanak tuttum olay ile ilgili.

Konu sahibi böyle tepkilerin geleceğini bilmiyor muydu da herkese saldırıyor? Takılması zorunlu, tutanak tutulduysa tutuldu, ne siz bir şey yapabilirsiniz ne biz. Burada insanlara saldırmanın lüzumu yok. Maskesiz gezenlere ben de sinir oluyorum. İyi olmuş diyene de saygı göstermek zorundasınız geçmiş olsun diyene de. Herkes izin fikirlerinizi savunmuyor, savunmak zorunda da değil.

Konu sahibi böyle tepkilerin geleceğini bilmiyor muydu da herkese saldırıyor? Takılması zorunlu, tutanak tutulduysa tutuldu, ne siz bir şey yapabilirsiniz ne biz. Burada insanlara saldırmanın lüzumu yok. Maskesiz gezenlere ben de sinir oluyorum. İyi olmuş diyene de saygı göstermek zorundasınız geçmiş olsun diyene de. Herkes izin fikirlerinizi savunmuyor, savunmak zorunda da değil.

Zorunlu mu zorunlu evet. Uygulama kısmı ise sıkıntılı bir önceki mesajımda da yazdığım gibi. Konu sahibi de bunu anlatmaya çalışmış.

Hayır efendim iyi olup olmaması kimseyi alakadar etmez sadece tecrübesi olanlardan bilgi almak istemiştim. Maskesiz gezmiyordum. Bu milletin en büyük eksi yanı okumamak, okuduklarını anlamamak. Neyse konu silinebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı