Masterbox Lite 5 fanlarını çoklayıcıya bağlamak

Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Yok.
Merhaba, birkaç yıl önce almış olduğum Cooler Master Masterbox Lite 5 kasanın ön tarafındaki RGB fanlarını 4 senedir kullanmaktayım. Şu an bendeki mevcut kasa Phanteks Evolv mATX. Fanları sürekli PSU'ya bağlı kullandım ve birçok kişinin ses sorununu hiç yaşamadım. Soruma gelirsek:

Fanın arkasında, bilgi kısmında 1200+-200RPM/DC12V 0.37A yazıyor. Ben fan çoklayıcı ile bu fanları anakartıma bağlamak istiyorum fakat burada ki değerlere göre "4.4399999999999995W" değeri ortaya çıkıyor. Anakartın tek fan kontrolcüsünün maksimum amper değeri 1 yani 12W diyor kataloğunda. Ben bu 3 fanı, 3'lü fan çoklayıcı ile bağlarsam, anakartımın yanma ihtimali var mı? Yoksa fanın arkasında yazan 0.37A başka bir değeri mi işaret ediyor?

Ek: Fanların güçleri hakkında yabancı/Türkçe makale çok aradım fakat bulamadım. Fanın arkasında ki ürün kodunu yazınca, Cooler Master'ın bir fanı çıkıyor fakat aynısı değil.

Ek 2: Soruma bağlı olarak, yeni almak istediğim fanların değerleri bu şekilde gözüküyor. Hangisini dikkate almam gerekiyor?
Fan rated voltage- 12VDC
Fan rated current- 0.15A
Fan safety current - 0.37A
Fan Power consumptıon - 1.8W

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı