Mastürbasyondan kurtulamamak

Bakın hocam bir link daha bırakmıştım gelmemiş nedense.
Neyse burada bir doktorun mastürbasyon sık yapılırsa ne zararları olacağını anlatan bir yazısı var.
Ayrıca bu konuyu siz de yazarsanız bulabilirsiniz bir sürü örneğini.

Ayrıca ben kimseye sık yapılırsa şu şu olacak demedim bizzat konu sahibi her gece yaptığını söylemiş bende ona göre konuştum zaten. Mehmet Ulubey'de zaten dikkate alacağınız şey mastürbasyonun ruh sağlığına zararları adlı paragraf olmalı. Bu konuyu araştırırsanız bir sürü örneği var.
Hocam her şeyin fazlası zarardır. Günde 8-9 kere mastürbasyon yapan insanlar var. Haftada 2 her makalede yazar gidin siz bakın.

Haftada 1-2 sıklıkta yapılanın sağlığı olumsuz etkileyeceğine dair bir söylem bile olmadığı için kaynak gösterme ihtiyacı hissetmedim. Şahsen ben etkilenmiyorum, her gün yapmasına rağmen sağlık sorunu yaşamayan insanları da biliyorum. Öyleyse asıl kaynak göstermesi gereken sizsiniz.

Trdbaki'nin söylemlerine karşı bu cevabı vermişken böyle bir söylem bile yok demeniz daha ironik oldu. Şahsen ben etkilenmiyorum benim gibi etkilenmeyen insanlar da tanıyorum o zaman benim önermem doğru düşüncesine yorum dahi yapmıyorum.

Hocam her şeyin fazlası zarardır. Günde 8-9 kere mastürbasyon yapan insanlar var. Haftada 2 her makalede yazar gidin siz bakın.
Baktım zaten. Haftada 1-2'nin zararı elbette olmaz. Fakat insan HER mastürbasyon yapınca pişmanlık duygusu,özgüven eksikliği geliyor mu geliyor. Arkadaşımız da her antrenman öncesi geceleri yaptığını belirtmiş. Sana göre mi konuşayım arkadaşa mı göre konuşayım ? İnsanı rahatlattığı gibi öyle de bir yerin dibine sokuyor ki o gün kendime gelemiyorum.

Trdbaki'nin söylemlerine karşı bu cevabı vermişken böyle bir söylem bile yok demeniz daha ironik oldu. Şahsen ben etkilemiyorum benim gibi etkilenmeyen insanlar da tanıyorum o zaman benim önermem doğru düşüncesine yorum dahi yapmıyorum.
Hayır, bu konuya bu kadar felsefik yaklaşmanın gereği nedir yani :D Azınlık bir kesimde*, sağlık problemleri olanlarda, mastürbasyonun ciddi yan etkileri olabilir fakat genelde bu geçerli değildir. Mastürbasyonun sağlıklı bireylerde ciddi sağlık problemleri oluşturduğuna dair bir söylem yok. Haftada 1-2 kere yapılan mastürbasyon da "kasık ağrılarına" sebep olmaz. Bu kadar basit.

*:Postorgasmic illness syndrome | Genetic and Rare Diseases Information Center (GARD) – an NCATS Program

Arkadaşlar olayı fazla kızdırmaya gerek yok. Günlük yapmıyorum haftalık toplam 4 kere yapıyorum. Kendime söz verdim yapmayacağım diye ve haftada 1 tane kâfidir diye biliyorum. Bakalım neler olacak.

Hayır, bu konuya bu kadar felsefik yaklaşmanın gereği nedir yani :D Bakın ben aksini iddia etmiyorum. Azınlık bir kesimde*, sağlık problemleri olanlarda, mastürbasyonun ciddi yan etkileri olabilir fakat genelde bu geçerli değildir. Haftada 1-2 kere yapılan mastürbasyon "kasık ağrılarına" sebep olmaz.

*:Postorgasmic illness syndrome | Genetic and Rare Diseases Information Center (GARD) – an NCATS Program
Felsefik yaklaşan ben miyim acaba? Technopat sosyalde akademik endişe taşır gibi her iddiaya kaynak isterseniz siz de iddialarınıza kaynak göstermek zorunda kalırsınız. Normal olan benim dediklerim dediğiniz anda onun neden normal olduğunu ispatlayacak bilimsel araştırma-makale sunmanız gerekir.

Hayır, bu konuya bu kadar felsefik yaklaşmanın gereği nedir yani :D Azınlık bir kesimde*, sağlık problemleri olanlarda, mastürbasyonun ciddi yan etkileri olabilir fakat genelde bu geçerli değildir. Mastürbasyonun sağlıklı bireylerde ciddi sağlık problemleri oluşturduğuna dair bir söylem yok. Haftada 1-2 kere yapılan mastürbasyon da "kasık ağrılarına" sebep olmaz. Bu kadar basit.

Benim hiçbir sağlık sıkıntım veya rahatsızlığım yok. Güçten düşürüyor mu düşürüyor bir müddet sonra. İnsan bırakınca da öyle bir rahatlıyor ki 1 hafta bak maksimum 1 hafta sonra bıraktığında aklına getirmediğinde nefret etmeye başlıyor mastürbasyondan.

Haftada 3'e indir onu, sonra ikiye indirirsin. Yalnız kalmamaya dikkat et, bol bol su iç, sporcu içeceği içiyorsun, belki azdırabilir bilmiyorum. 😁 Eğer kendine hakim olamazsan aşağıda ki elemanlar gibi olabilirsin;
1597714974417.png

1597715019004.png

Dosya Ekleri

• 1597714953191.png
    1597714953191.png
    162,6 KB · Görüntüleme: 44
Felsefik yaklaşan ben miyim acaba? Technopat sosyalde akademik endişe taşır gibi her iddiaya kaynak isterseniz siz de iddialarınıza kaynak göstermek zorunda kalırsınız. Normal olan benim dediklerim dediğiniz anda onun neden normal olduğunu ispatlayacak bilimsel sunmanız gerekir.
'Akademik endişe taşır gibi' ne kadar saçma bir ifade. Karaciğeri yorduğuna dair bilimsel bir iddiada bulunuyorsa elbette kaynak isteme hakkına sahibim. Buna karşılık kararında yapılan mastürbasyonun sağlığa negatif bir etkisi olduğunu daha önce hiç duymadım. Aksine, prostat kanseri riskini azaltmak gibi çeşitli yararları vardır.

Ama madem ki konuyu yokuşa sürmekten zevk alıyorsunuz, cümlemi şu şekilde değiştireyim: Kararında yapılan mastürbasyonun sağlığa negatif bir etkisi olduğu hakkında hiçbir yazı okumadım, hiçbir doktordan da bu şekilde söz duymadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı