Mastürbasyonu nasıl bırakırım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir sürü yöntem var aslında, bırakmak senin iraden ile alakalı. Eğer bırakmak istiyorsan her türlü bırakırsın. Ben sana eğer devam edersen veya etmezsen birkaç öneri yapabilirim.
Sevgili yapabilirsin, yaşın çok küçük değil.
Yahut bu tür şeyleri unutturacak işler ile meşgul olabilirsin, örneğin bilgisayar oyunu.
Ek olarak Ebeveyn kontrol uygulamaları ile bu tarz sitelere girişini engellersin ve bu sayede azaltabilirsin.
Ek olarak bisiklet gibi seni uzun süre düşündürmeyecek sporlara yönelebilirsin.
Bu arada mastürbasyonun sağlığa herhangi bir zararı yok, eğer olsa idi 8 yıl önce sağlık sorunu yaşardım :)
Hocam ben 6yı gördükten sonra kan geliyo nasıl yaptınız.

İşimi hallettim geldim. Nasılsınız? Ben günde 3 olan haraketliliğimi 2 günde 1 veya 2 ye indirdim. Haftada 5-7 arasında kısaca. Sosyal aktivite çok önemli lakin şuan pek mümkün değil. Size önerim arkadaşınız var ise veya yakında var ise ona gidin takılın kafa dağıtın. Ben öyle yapıyorum orada işimi halledemediğim için o gün 1 gün devamsızlık oluyor. Böyle böyle devamsızlık artınca artık umurunuzda olmuyor. :D :D

İşimi hallettim geldim. Nasılsınız? Ben günde 3 olan haraketliliğimi 2 günde 1 veya 2 ye indirdim. Haftada 5-7 arasında kısaca. Sosyal aktivite çok önemli lakin şuan pek mümkün değil. Size önerim arkadaşınız var ise veya yakında var ise ona gidin takılın kafa dağıtın. Ben öyle yapıyorum orada işimi halledemediğim için o gün 1 gün devamsızlık oluyor. Böyle böyle devamsızlık artınca artık umurunuzda olmuyor. :D :D
Biraz uzun sürmedi mi🤔

Dostum öncelikle fazlasıyla mastürbasyon yapmak hafızaya zararlı.

Sürekli bir şeyleri unutursun bunu aşırı sık yapma.

Öte yandan senin yapacağın şey iradeni güçlendirmek.

Bunu 2 şekilde yapabilirsin;
Ya meditasyon yaparsın,
Ya da oruç tutarsın.

Öte yandan bu şu anlamada geliyor; uğraşacak bir işle bulamadığından aklın sürekli mastürbasyona gidiyor.

Ders çalışmanı tavsiye ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı