Huawei Matebook D16 vs. Matebook 14

Kuzenime matebook 14 alırken baya araştırdım hiç de öyle kronik denilecek kadar, her bilgisayarda çıkan soruna rastlamadım. Işık süzmesi vb. ihtimali her ips ekranda oldugu gibi bunda da vardı ve bizimkindeki ışık süzmesi kabul edilebilir miktarda çıktı. Ürünü kullanma fırsatı buldum gayet hoş. Her laptop alan kişinin yaşayacağı sıkıntıları kronik sorunları var diyerek yazmayın bence. Matebook D16 ise baya büyük, onu almak isterseniz elbet ondan da memnun kalırsınız ama çerçevesiz ekran olduğu için 17.3 inç laptoplarla aynı neredeyse ekranı. Hem yanındaki hoparlörler biraz kaba duruyor.
Hocam çok yanlış bilgi Matebook D16 15.6 inç boyutlarında ekranı ince çerçeve dolayısı ile 16.1 ayrıca D16 serisinde ışık suzmesi hiç duymadım ve bendede hiç yok.

Hocam çok yanlış bilgi Matebook D16 15.6 inç boyutlarında ekranı ince çerçeve dolayısı ile 16.1 ayrıca D16 serisinde ışık suzmesi hiç duymadım ve bendede hiç yok.
Karıştırmışım pardon, evet çerçevesi ince ama ekranı büyük olduğu için mantıken 15.6 inç kalın çerçeveli bir notebook ile aynı boyutlarda olur.

Karıştırmışım pardon, evet çerçevesi ince ama ekranı büyük olduğu için mantıken 15.6 inç kalın çerçeveli bir notebook ile aynı boyutlarda olur.
Haklısınız teşekkürler.
D16 Boyutu 39 cm x 27 cm
D14 Boyutu 30 cm x 22 cm
Bu boyutlar laptop kapagi kapali sekilde olculdu.

Sirf 2k icin d14 almani onermem ileride 2k monitor alarak cozunurluge cozum bulabilirsin ancak d14 ekrani cok ufak kalicak haberin olsun.
Ayrica sikayet var istatiklerine gore D14 daha yeni cikmasina ragmen sikayeti daha fazla sorunu daha fazla.
D14 106 şikayet
D16 26 şikayet
Girip sikayetlerini okuman tavsiyemdir.
Benden daha oncedir kullanan @Ömerrrrrr hocamada danisabilirsin benim 2 ay olucak hic bir isiz suzmesi bile yok kabul edilebilecek duzeyi gec en ufak bile sizmasi yok tercih senin dostum. :)

D16 boyutu 39 cm X 27 cm
D14 boyutu 30 cm X 22 cm.

Sirf 2K için D14 almanı onermem ileride 2K monitör alarak cozunurluge cozum bulabilirsin ancak D14 ekrani cok ufak kalicak haberin olsun.
Ayrica sikayet var istatiklerine gore D14 daha yeni cikmasina ragmen sikayeti daha fazla sorunu daha fazla.
D14 106 şikayet
D16 26 şikayet
Benden daha oncedir kullanan @Ömerrrrrr hocamada danisabilirsin benim 2 ay olacak hiçbir isiz suzmesi bile yok kabul edilebilecek duzeyi gec en ufak bile sizmasi yok tercih senin dostum. :)

Hocam 14 le D14'ü karıştırıyorsunuz sanırım. Çünkü 14 hakkında o kadar fazla şikayet göremedim ben. D14 de 2K ekran yok zaten. Bir de rica etsem karanlık odada ışık süzmesi fotoğrafı çekip atar mısınız cidden yanlış anlamayın sizi yalanlamak gibi bi amacım yok ama kabul edilebilir seviyesinde bile ışık süzmesi olmayan ips paneller çok pahalı cihazlarda bulunuyor.

D16 Boyutu 39 cm x 27 cm
D14 Boyutu 30 cm x 22 cm

Sirf 2k icin d14 almani onermem ileride 2k monitor alarak cozunurluge cozum bulabilirsin ancak d14 ekrani cok ufak kalicak haberin olsun.
D14 106 şikayet
D16 26 şikayet
Benden daha oncedir kullanan @Ömerrrrrr hocamada danisabilirsin benim 2 ay olucak hic bir isiz suzmesi bile yok kabul edilebilecek duzeyi gec en ufak bile sizmasi yok tercih senin dostum. :)
Hocam normalde Zephyrus G14 alacaktım. Hala da onu almayı düşünüyorum fakat Matebook serisi aşırı ince ve taşınabilir. Eğer ekran kartından ve 144 Hz ekrandan vazgeçeceksem 2K ekranlı bir laptop almalıyım diye düşünüyorum. O yüzden sadece 2K Matebook modellere bakıyorum. 2K D16 var mıdır? Ya da D15?n

Hocam normalde Zephyrus G14 alacaktım. Hala da onu almayı düşünüyorum fakat Matebook serisi aşırı ince ve taşınabilir. Eğer ekran kartından ve 144 Hz ekrandan vazgeçeceksem 2K ekranlı bir laptop almalıyım diye düşünüyorum. O yüzden sadece 2K Matebook modellere bakıyorum. 2K D16 var mıdır? Ya da D15?n
2K D16 yok Full HD gayet yeterli geliyor hocam 2k için küçük monitör almaya değmez.

Ne yaptınız hocam. Ben de huawei notebook bakıyorum mühendislik için. D16 mı D15 mi alsam karar veremedim D15 2021 versiyon.
D16 kullaniyorum bende 14 modelinde kronik isiz suzmesi var.
Merhabalar d16 modelini ne amaçla kullanıyorsunuz ? Mühendislik için almak istiyorum işimi görür mü sizce ? Bir de hoparlör performansı nasıl kullanıcıların büyük çoğunluğu beğenmemiş

Son düzenleme:
Ne yaptınız hocam. Ben de huawei notebook bakıyorum mühendislik için. D16 mı D15 mi alsam karar veremedim D15 2021 versiyon.

Merhabalar d16 modelini ne amaçla kullanıyorsunuz ? Mühendislik için almak istiyorum işimi görür mü sizce ? Bir de hoparlör performansı nasıl kullanıcıların büyük çoğunluğu beğenmemiş
Yazilim,Grafik Tasarim ve Oyun oynuyorum hoparlorde sorun yok dizi falan izliyorum surekli isterseniz instagram uzerinden ses atabilirim yada video.

Geri
Yukarı