Matematiğe nasıl çalışılmalı?

CeddinDeden

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. YKS 2021’e hazırlanıyorum. Matematiğim pek iyi değildi. 4 ay önce matematik çalışmaya başlamıştım YouTube’dan konu anlatım videosu izleyip soru çözmeye çalışıyordum. Ama 4 aydır hiç bir gelişme olmadı. Çok verimsiz çalışıyormuşum gibi sanki. Tavsiyeleriniz nelerdir? Nasıl matematik çalışılır?

Konuyu bilmeden soruyu çözmeye çalış önce çözemeyince cevap anahtarı yerine konu anlatımından bakarak çözmeye çalış yaşım senden küçük ama işe yarar gibime geliyor bilmemek değil öğrenmemek ayıptır sonuçta denemeye değer.
@tarikk78 neden gülme emojisi attınız?

Yeni nesil zor test kitaplarının sorularını çöz muhtemelen ilk baş çoğunu anlamazsın.
Yapamadığın soruları video çözüm ile doğru yolunu anladıktan sonra bu yapamadığın soruları fotoğrafını çek ve bir yerde sakla.
Bu soruları bir süre sonra tekrar çözmeye çalış yine yapamadıkların olacaktır tekrar video çözümlerine bak.
Bu şekilde gitmeni öneririm.

Yeni nesil zor test kitaplarının sorularını çöz muhtemelen ilk baş çoğunu anlamazsın.
Yapamadığın soruları video çözüm ile doğru yolunu anladıktan sonra bu yapamadığın soruları fotoğrafını çek ve bir yerde sakla.
Bu soruları bir süre sonra tekrar çözmeye çalış yine yapamadıkların olacaktır tekrar video çözümlerine bak.
Bu şekilde gitmeni öneririm.
Anladım deneyeceğim faydalı olacak gibi duruyor.

Geri
Yukarı