TYT matematiğe nasıl çalışılmalı?

Captain Kayn

Centipat
Daha fazla  
Sizlerin tecrübesi çok önemli arkadaşlar o yüzden foruma yazıyorum bu konuyu. 11. sınıf bitiyor ve TYT matematiğe artık başlamalıyım diye düşünüyorum. YouTube'dan başlayacağım 9 ve 10. sınıf videoları ile mi ilerlemeliyim yoksa TYT videoları ile mi? (9 ve 10. sınıf videoları daha kapsamlı fakat daha çok zaman alıyor)

Sizlerin tecrübesi çok önemli arkadaşlar o yüzden foruma yazıyorum bu konuyu. 11. sınıf bitiyor ve TYT matematiğe artık başlamalıyım diye düşünüyorum. YouTube'dan başlayacağım 9 ve 10. sınıf videoları ile mi ilerlemeliyim yoksa TYT videoları ile mi? (9 ve 10. sınıf videoları daha kapsamlı fakat daha çok zaman alıyor)
9. ve 10. sınıf videolarıyla devam et. Ben de öyle yapıyorum, onlardan çıkacak bu sene çünkü. Diğer sınavlarda da bu konulardan çıkacak ama. Sadece TYT çalışma ama, çok fazla süren olacak. AYT'ye de yüklen.

RM izleme yeterli geyik yapmaktan ders anlatamıyor anlatsa bile temel seviye sınavda yks seni sazanlar :D soru bankası al bol bol çöz temelden başlayanlar var youtubede çok kanal var 2 sene önce Mert hoca izledim ek olarak 2024’te sistemin değişeceği söyleniyor 2020 lise sınavında rekor katılım vardı onlar seneye girecek hep

9 ve 10. sınıf videoları vakit kaybı olabilir. Müfredatta olan ama YKS'da çok az çıkan veya hiç çıkmayan çok fazla konu var. TYT'den gidin ancak izlediğiniz video serisinin güncel olmasına dikkat edin.

RM izleme yeterli geyik yapmaktan ders anlatamıyor anlatsa bile temel seviye sınavda yks seni sazanlar :D soru bankası al bol bol çöz temelden başlayanlar var youtubede çok kanal var 2 sene önce Mert hoca izledim ek olarak 2024’te sistemin değişeceği söyleniyor 2020 lise sınavında rekor katılım vardı onlar seneye girecek hep

Şahsen Rehber Matematiğin kitaplarını kullanıyorum gayet faydalı ve ÖSYM tarzında sorular var. Galiba kitaplarını almamışsın.

Dostum bu sene gireceğim sınava sana şöyle belirtmeliyim ki TYT matematikte problem ve geometri çok önemli bu ikisini yapabildiğin zaman otomatik 20 net üstü geliyor. Ders çalışman için mert hocayı önerebilirim, rehber matematik o kadar iyi gelmiyor bana. Sakın ama sakın AYT matematik çalışmamazlık yapma haftada bir konu da olsa bitirmen lazım.

Şahsen rehber matematiğin kitaplarını kullanıyorum gayet faydalı ve ÖSYM tarzında sorular var. Galiba kitaplarını almamışsın.

Hocam kitaplarını bilmiyorum da 1-2 videosunu izledim çok boş yapıyor bence abartıyor yani.

Rm izleme yeterli geyik yapmaktan ders anlatamıyor anlatsa bile temel seviye sınavda YKS seni sazanlar :D soru bankası al bol bol çöz temelden başlayanlar var YouTube'da çok kanal var 2 sene önce mert hoca izledim ek olarak 2024'te sistemin değişeceği söyleniyor 2020 lise sınavında rekor katılım vardı onlar seneye girecek hep.

Hocam 9 ve 10. sınıf videolarında YKS de çıkmayan bir sürü şey oluyor tabii ki çıkmasa bile önemli fakat TYT videoları daha iyi olur diye düşünüyorum umarım doğru düşünüyorumdur.

Bol soru çözerek.
Bende sizinle aynı yaştayım ama TYT matematiği daha erken bitirdim.

Konuyu çalışıyorsunuz, bitiriyorsunuz.
Sonra yaradan ne verdiyse soru çözüyorsunuz. Ne kadar çok o kadar iyi.

Geri
Yukarı