Matematiği nasıl anlarım?

Rediph

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar, mezun olarak YKS sınavına hazırlanıyorum. Eşit ağırlıktan sınava gireceğim, fakat matematiği hiç anlamıyorum, öylece tahtaya bakıyorum sadece. Zor geliyor. Matematiği anlamak için ne yapmam gerekiyor? Kitap öneriniz vs. var mıdır? Teşekkürler şimdiden.

Kitabın tabiiki önemi var fakat özel ders almanı da öneririm. Matematik öyle bir ders ki çok sıkıntı. Ben böyle düşünüyorum.

Sonuç Yayınlarının fasiküllerine bakılabilir, en temelden alıp zora doğru gidiyor ve Matematik de hemen olacak bir ders değil. Sürekli çözmelisiniz ve hatalarınızın üzerine gitmelisiniz.
Kaç ay gibi bir sürede bitirebilirim hocam? En azından TYT matematikte bir 15-20 net çıkarsam kafii gelir bana.

Temelde sorun var mı? Basit denklemler, çarpım vb. ? Öyle ise ordsn başlayın. Webden videolar izleyin. Basit test kitapları ile de başlayın zamanla zorluğu artsın kitapların.

Merhabalar, mezun olarak YKS sınavına hazırlanıyorum. Eşit ağırlıktan sınava gireceğim, fakat matematiği hiç anlamıyorum, öylece tahtaya bakıyorum sadece. Zor geliyor. Matematiği anlamak için ne yapmam gerekiyor? Kitap öneriniz vs. var mıdır? Teşekkürler şimdiden.
Hocam anlayana kadar dinlemeniz ve bol bol soru çözmeniz gerekiyor. Soru çözmeden matematik yapamazsınız.

Geri
Yukarı