Matematiği nasıl anlarım?

Hocam anlayana kadar dinlemeniz ve bol bol soru çözmeniz gerekiyor. Soru çözmeden matematik yapamazsınız.
Dinliyorum ama işte ne bileyim atıyorum hoca tahtaya "x" yazıyor örnek veriyorum, ben öylece bakıyorum. Sözel derslerim genel olarak iyi ama matematikle aram ortaokul 6. sınıftan sonra hiç barışık olmadı maalesef.

Temelde sorun var mı? Basit denklemler, çarpım vb. ? Öyle ise ordsn başlayın. Webden videolar izleyin. Basit test kitapları ile de başlayın zamanla zorluğu artsın kitapların.
Biraz var hocam. Önerebileceğin bir kanal veya kitap var mıdır?

Dinliyorum ama işte ne bileyim atıyorum hoca tahtaya "x" yazıyor örnek veriyorum, ben öylece bakıyorum. Sözel derslerim genel olarak iyi ama matematikle aram ortaokul 6. sınıftan sonra hiç barışık olmadı maalesef.
Bakmayın, anlamadıysanız sorun. Yine anlamadıysanız tuttuğunuz notu okuyun anlamaya çalışın. Evde araştırın. Çabalamanız lazım.

Sayısal zeka dediğiniz şey de öyle bir şey değil. Diğer yapanlar tekte anlamalarının sebebi temelinin iyi olması. Senin daha çok çalışman gerek sadece eğer anlamıyor ve yapamıyor isen.

Matematik sadece konu izlemekle ve tekrar yapmakla anlaşılabilecek bir ders değildir. Özellikle Triganometri. Aynı zamanda test çözmen lazım, sana önerim konuları çalış, test çöz teker teker. Eksik olduğun konuları not al oralara çalış. Triganometrinin konularını 20 saate sığdırıp 50 alabildiğim oldu.

Biraz var hocam. Önerebileceğin bir kanal veya kitap var mıdır?
Hocam kanal konusunda pek birşey diyemem herkesin sevdiği, anladığı anlatım türü farklı. YouTube a ayt veya tyt matematik yazın çıkan hocalardan hangisini anlıyorsanjz onu dinleyin. Test kitabında ise orta seviye de çap yayınları 345 üçgen vs diyebilirim zor da bilgi sarmal, apotemi, MF Kazanım (Zorluklar bana göre). Kolay bilmiyorum maalesef.

Hocam kanal konusunda pek birşey diyemem herkesin sevdiği, anladığı anlatım türü farklı. YouTube a ayt veya tyt matematik yazın çıkan hocalardan hangisini anlıyorsanjz onu dinleyin. Test kitabında ise orta seviye de çap yayınları 345 üçgen vs diyebilirim zor da bilgi sarmal, apotemi, MF Kazanım (Zorluklar bana göre). Kolay bilmiyorum maalesef.
Antremanlarla Matematik 1 veya 2 nasıldır?

Geri
Yukarı