Matematik dersi çok zor geliyor

Technomember0

Decapat
Merhabalar. Matematik dersinde denemelerde maksimum 10 net yapmışlığım var 3 ay sonra ise sınava gireceğim. Matematik bir türlü olmuyor istediğim gibi gitmiyor çalışmak istiyorum 1 saat sonra bırakıyorum isteksizlik var. Sizce ne yapmalıyım?

Ben sınava çalışmam hiçbir zaman fakat çalışanlar kadar not alıyorum. Onlar mı geri ben mi ileriyim bilemem. Fakat sana bir taktik vereyim okuduğunu anlaman iyi değilse 5 10 kitap bitir. Sonra sorulardan korkmayacaksın sorular senden korkacak. Ben hala eski nesilde kaldığım için sorunun tamamını okuyorum öyle yapmaya çalışıyorum fakat böyle olmuyor yeni nesil. Direk hiç düşünmeden işlemlere başla ben yapamam edemem deme yapabildiğin kadar yap gerisi geliyor:like:

Matematiğe aralıklarla çalış bence(bende işe yaradı) mesela üslü sayılar defteri yap bir tane baştan sona oku(Tüm kısa çözü yolları mantıksal işlemler ispatlar artık nasıl alıyorsan ona göre yazılı bir defter yap). Sonra 1 saat falan soru çöz başka derse geç. Sonra başka bir konu yine soru diye devam et en hızlı böyle alışırsın, özellikle sayısalsan matematik yapmak zorundasın zaten.

Merhabalar. Matematik dersinde denemelerde maksimum 10 net yapmışlığım var 3 ay sonra ise sınava gireceğim. Matematik bir türlü olmuyor istediğim gibi gitmiyor çalışmak istiyorum 1 saat sonra bırakıyorum isteksizlik var. Sizce ne yapmalıyım?
N'aptınız ben de çok zorlanıyorum matematikte.

Yeni konular

Geri
Yukarı