Matematik yapamıyorum

azrr333

Yoctopat
Daha fazla  
Ben 8.sınıf öğrencisiyim diğer tüm derslerim gayet iyi, ama matematik dersini yapamıyorum zaten matematik öğretmenimiz acayip değişik bir insan sınıfımdaki kişilerden hiçbiri onun derslerini sevmiyor, konuyu 5dk anlatıp hemen soruya geçiyor. Onun derslerinden anlamayınca konu anlatımı izledim saatlerce, soru çözmeye çalıştım yapamadım. Pazartesi yazılı var en fazla 20 alabilirim ne yapacağım.(diğer derslerden en düşük 75 alırım, sözlülerimin de hepsi 100 oluyor) bu arada hedefim zaten LGS'de iyi puan almak değil güzel sanatlar lisesi müzik bölümüne gitmek istiyorum orası LGS puanına bakmıyor ama 8.sınıf ortalamamın düşmesini istemiyorum.

Ben 8.sınıf öğrencisiyim diğer tüm derslerim gayet iyi, ama matematik dersini yapamıyorum zaten matematik öğretmenimiz acayip değişik bir insan sınıfımdaki kişilerden hiçbiri onun derslerini sevmiyor, konuyu 5dk anlatıp hemen soruya geçiyor. Onun derslerinden anlamayınca konu anlatımı izledim saatlerce, soru çözmeye çalıştım yapamadım. Pazartesi yazılı var en fazla 20 alabilirim ne yapacağım.(diğer derslerden en düşük 75 alırım, sözlülerimin de hepsi 100 oluyor) bu arada hedefim zaten LGS'de iyi puan almak değil güzel sanatlar lisesi müzik bölümüne gitmek istiyorum orası LGS puanına bakmıyor ama 8.sınıf ortalamamın düşmesini istemiyorum.

Merhaba temelin var ise diye konuşuyorum ilk olarak internetten konuyu izle anlayana kadar ve not al soruları nasıl çözdüğünü incele ve sonrasında video çözümlü bir kitapdan test çöz cozemrdigin her soruyu dikkatlice izle anlamadığım sorular için özel öğretmen tut veya okulda ki hocana sor.

Merhaba temelin var ise diye konuşuyorum ilk olarak internetten konuyu izle anlayana kadar ve not al soruları nasıl çözdüğünü incele ve sonrasında video çözümlü bir kitapdan test çöz cozemrdigin her soruyu dikkatlice izle anlamadığım sorular için özel öğretmen tut veya okulda ki hocana sor.
işte temelim yok tek bildiğim toplama çıkarma çarpma bölme 5. sınıftan beri dersime şuanki matematik öğretmenim giriyor o da yazdığım gibi,onun anlattıklarını sınıfımdan kimse anlamıyor sadece dershaneye gidenler matematik yapabiliyor sınıfımda maddi durumum çok iyi olmadığı için dershaneye de gidemiyorum. ama yinede tavsiyelerin için teşekkürler <3

Türkiye'nin genel problemi. Bizim öğretmenimizde aynı öyle ama sınıfta konuyu sadece ben anlıyorum. Geçmiş yıllarda olimpiyatlara katıldım, henüz 4 yaşımdayken matematiğe başladım, eski öğretmenim sayesinde marmara bölgesinde dereceye girdim olimpiyatlarda. Temelim var o yüzden ben matematiği anlıyorum. Temelin yoksa matematikten çok bir şey bekleme, ya da çok çalışıp temel oluştur. Ayrıca yaşıtız, ben temelim var diye yapabiliyorum sen temelin yok diye yapamıyorsun.
Temel oluşturman için bir taktik vereyim. KPSS de matematikten 27 net yapan ablam hiç temeli yokken bu temeli oluşturarak bu sonucu yapmış. Her gün 30 tane soru defterine yazıp hepsini tek tek çözüyormuş. Bunun yanında soru bankasından da matematik çözüyormuş. Sıfır temelden böyle yapa yapa 27 nete çıkarmayı başarmış.

8.sınıf zaten herkese kafayı yedirdi.
Keşke matematik seçmeli ders olsaydı 8.sınıftan itibaren.
1.sınıftan 8.sınıfa kadar matematik zevkli.8.sınıfa başladıktan sonra çıldırtıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı