Matematik yapamıyorum

Deniz w

Hectopat
Daha fazla  
İleride Harvard, MIT gibi yerlerde bilgisayar mühendisliği gibi bölümlerde okumak istiyorum ama derslerde kafam yatkın değil. Matematikte veya diğer derslerde sıkıntı yok geometri gibi soruları yapmakta zorlanıyorum acaba bende mi sıkıntı var? Yoksa eğitim sisteminde mi? Kafaya çok fazla takıyorum, takmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Matematik beceri, bilgi ve yatkınlık kavramlarının üçüyle de doğrudan ilişkili. Beceriniz ve yatkınlığınız olsa dahi bilginiz yoksa sendelersiniz. Ya da tam tersi bilginiz varsa fakat beceriniz ya da yatkınlığınız yoksa yine sendelersiniz. Üçünü orantılı olarak ilerletmeniz gerekiyor. Pisagor bağıntısını öğrenirseniz belki onlarca üçgenin eksik kenarını pratik bir şekilde bulabilirsiniz. Fakat trigonometri bilmezseniz geri kalan binlerce üçgenin eksik kenarını bulamazsınız.

Matematik beceri, bilgi ve yatkınlık kavramlarının üçüyle de doğrudan ilişkili. Beceriniz ve yatkınlığınız olsa dahi bilginiz yoksa sendelersiniz. Ya da tam tersi bilginiz varsa fakat beceriniz ya da yatkınlığınız yoksa yine sendelersiniz. Üçünü orantılı olarak ilerletmeniz gerekiyor. Pisagor bağıntısını öğrenirseniz belki onlarca üçgenin eksik kenarını pratik bir şekilde bulabilirsiniz. Fakat trigonometri bilmezseniz geri kalan binlerce üçgenin eksik kenarını bulamazsınız.

Sağ olun hocam yardımınız icin teşekkürler peki eğitim sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gayet de alakalı. Siz ne diyorsunuz peki?

Soruyu arkadaşa sormuşsunuz ama cevaplama gereksinimi duydum. Geometri dediğiniz gibi görme işi ancak üstesinden gelinebilir, doğuştan gelen bir nimet değil. Bol soru çözerek ve zorluğu kademe kademe arttırarak "görme" işini kolaylaştırabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı