Mavi ekran hataları

İşletim sistemi
Windows 10

231981

Kilopat
Makaleler
1
Kafayı yiyeceğim artık. 12 saat sistem açık kaldı, hiçbir sorun olmadı, iki dakika oyun oynayayım dedim, sürekli mavi ekran vermeye başladı. Daha dün 2-3 saat kadar ETS2 oynadım, hiçbir sorun olmadı. Kafasına göre sistem mavi ekran verip duruyor. Memtest86 ile RAM'leri test ettim, sorun bulamadı. BIOS sürümü düşürme, Ethernet sürücüsünü anakartın sitesindekini kurup deneme, hepsini denedim. Ne yapabilirim artık?

Bilmiyorum gerçekten. RAM ile ilgili veriyor ama Memtest86 testi hata vermiyor.

Şöyle bir duyduğum bir şey var. İlla Memtest'te hata bulmasına gerek yok. Bazen RAM'ler tam kararlı çalışamayıp böyle hatalar verebiliyor. Böyle bir şey duydum ama doğru mudur bilemem.

Bilmiyorum gerçekten. RAM ile ilgili veriyor ama Memtest86 testi hata vermiyor.

Şöyle bir duyduğum bir şey var. İlla Memtest'te hata bulmasına gerek yok. Bazen RAM'ler tam kararlı çalışamayıp böyle hatalar verebiliyor. Böyle bir şey duydum ama doğru mudur bilemem.

Hocam vallahi arıza olsa biliyorsunuz hemen kırmızı yazılar çıkmaya başlıyor o gün test bitene kadar bıraktım sistemi 7-8 saat sürdü ama yine çözemedim hata yok gözüküyor ama kafasına göre vermeye devam ediyor. Windows 10'da oluyor genelde eski Windows'ları denesem mi acaba? 1 aydır olmuyordu Windows 10 kurdum yine başladı çünkü anlam veremedim bende. Şimdi deneme amaçlı ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp eski sürüm kuracağım.

Sürücü güncel. OCCT'yi deneyeyim.
Kanka PC'yi 5-6 saat yatır sorun düzelir. Aynısı bana da oldu hala kullanıyorum PC'yi hiçbir performans düşüşü yok.
@Ted Kaczynski @Bora Dere şahit. Bilmeden konuşmayın derim. Ram hatası başka bir sorundan olur ancak 12 saat ve üstü kullanımda yaşadım ben bunu. Millete gülmek yerine deney ve gözlem yap. he?

Kanka PC'yi 5-6 saat yatır sorun düzelir. Aynısı bana da oldu hala kullanıyorum PC'yi hiçbir performans düşüşü yok.
@Ted Kaczynski @Bora Dere şahit. Bilmeden konuşmayın derim. RAM hatası başka bir sorundan olur ancak 12 saat ve üstü kullanımda yaşadım ben bunu. Millete gülmek yerine deney ve gözlem yap. He?

Tam anlamadım ne demek istediğinizi. Bende mesela sistem 1 gün açık dursa sorun yok bazen anında mavi ekran veriyor sonra vermiyor biraz zaman geçiyor tekrar veriyor.

Eski Windows sürümlerine geçmeyi deneyin. Belli olmaz belki düzelir.

En kötü 8.1 Home ya da Windows 10 1607 Home falan kurup deneyeceğim.

Windows 8 veya 7deneyin. O zaman mavi ekran alıp almadığını belirt.

Hocam bir bakar mısın sana zahmet. Az önce aldım bunu da.

Bu sefer hata başlığı RAM ile ilgili ama içeriği ekran kartı ile ilgiliydi.

1610775902848.png

1610775919518.png

"dxgmms2.sys" hatası ekran kartı ile ilgilidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı