MB511 RGB kasa çok ses çıkarıyor

mhmtgokcen

Centipat
Merhaba, 2019 Kasım ayında bilgisayar topladım. Kasa olarak Cooler Master Masterbox MB511 RGB modelini tercih ettim. Kasamın çok sesli çalıştığını düşünüyorum ve artık bu sorunu dile getirmek sizlere sormaya karar verdim. Bu modeli kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. İnanın ses beni çok rahatsız etmeye başladı.

Merhaba, 2019 Kasım ayında bilgisayar topladım. Kasa olarak Cooler Master Masterbox MB511 RGB modelini tercih ettim. Kasamın çok sesli çalıştığını düşünüyorum ve artık bu sorunu dile getirmek sizlere sormaya karar verdim. Bu modeli kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. İnanın ses beni çok rahatsız etmeye başladı.
kasanın montajını sen mi yaptın?

HDD titriyor olabilir PSU'lar çok ses çıkarmaz taktıkları fanlar tam devir dönse de bir yere kadar ses çıkarır 3 yıldır tam güç dönen PC var bir halt olmadı takıntı haline getirme.

Fanlar yüksek hızda mı dönüyor, bunu mu demek istiyorsun?
Hayır ortalama 700-800 rpm ile dönüyorlar.
kasanın montajını sen mi yaptın?
Evet montajı ben yaptım.
HDD titriyor olabilir PSU'lar çok ses çıkarmaz taktıkları fanlar tam devir dönse de bir yere kadar ses çıkarır 3 yıldır tam güç dönen PC var bir halt olmadı takıntı haline getirme.
M2 kullanıyorum.

Hocam 700-800 RPM düşük bir hız, sorunun başka bir şeyden olmadığına emin misin? Ya da belki kasanın fanlarından birisi arızalı olabilir. Kasa fanlarını söküp tek tek dene, belki arızalı vardır.
Bunu deneyeceğim hocam, araştırmama göre bu kasanın çok sesli çalıştığına dair bir sürü konu gördüm. Ben modelden kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı