MB520 Aşırı yüksek sıcaklıklar

Onur Semi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Cooler Master MB520 kasa kullanıyorum. 3 adet önde 1 adet arkada fanı var. Boşta işlemci 45 derece anakart 50 derece, ekran kartı 60 derece. Bu değerler gerçekten boşta olan bir sistem için yüksek. Demin OCCT testi yaptığımda işlemci 90 dereceye çıktı ve testi iptal ettim. Sorun nerede olabilir?

Garantiye yollayın. Ekran kartını, isterseniz PSU'yu. Eğer PSU'yu gönderecekseniz sorununuzu anlatın, sistemim bu şekilde ısınıyor acaba PSU'da mı sıkıntı diye.

Hocam şimdi 300MHz'de çalışıyor ve 36 derece. Ama bazen arka plandakileri kapatmama rağmen 7000MHz'den düşmüyor.
Hocam şu anda depolama birimleri biri 37 biri 40 derecede. Ya PSU sıkıntılı ya da hava akışı diyeceğim kablolama tertemiz yaptım hava akımından dolayı olduğunu düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Bende kasanın üst tarafındaki ızgarasız hali var(MB501L). Stok fanla bende bu dereceleri görüyordum. Kule tipi soğutucu aldıktan sonra tüm bileşenlerde 5-10 derece fark yaptı.

Bende kasanın üst tarafındaki ızgarasız hali var(MB501L). Stok fanla bende bu dereceleri görüyordum. Kule tipi soğutucu aldıktan sonra tüm bileşenlerde 5-10 derece fark yaptı.

Tüm bileşenlerde sıcaklık farkı oluyorsa kasa modellerimiz aslında sandığım kadar da iyi bir havalandırmaya sahip değiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı