MB520 Aşırı yüksek sıcaklıklar

Onur Semi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Cooler Master MB520 kasa kullanıyorum. 3 adet önde 1 adet arkada fanı var. Boşta işlemci 45 derece anakart 50 derece, ekran kartı 60 derece. Bu değerler gerçekten boşta olan bir sistem için yüksek. Demin OCCT testi yaptığımda işlemci 90 dereceye çıktı ve testi iptal ettim. Sorun nerede olabilir?

Arkadaşın bilgisayarı gibiyse zor. Ekran kartında bir sıkıntı vardır. Hiç yoksa içerdeki sıcak havayı dışarı atacağı için, bir miktar düşüş olur.
Onun gibi maalesef.

Kasanın hava akışında büyük bir sıkıntı olduğunu da düşünmüyorum. Ama neden böyle yapıyor hala anlamadım.

Egzoz diye anladım. Fakat bosta ekran kartının sıcaklığını etkilemez. Garantiye yollayın ya da uzay montaj kurup deneyin.

Hani parçayı göndereceğimi bilemedim. Dediğiiz gibi bilgi kirliliği varsa stok soğutucuyla bu kasayla boşta en fazla 30 oldu diyenler dolu forunmda. Ya onların söylediği yalan ya da benim bir parçamda sorun var ama hangisinde var sorun onu bulmak lazım.

Arkadaşlar şimdi baktım ekran kartı boşta full değerlerde çalışıyor sebebi ne olabilir?
Desktop Screenshot 2020.05.16 - 02.12.26.35.png

Güncel

Son düzenleme:
Arkadaşlar şimdi baktım ekran kartı boşta full değerlerde çalışıyor sebebi ne olabilir?Eki Görüntüle 563988
Güncel
Hocam sizin sistem baya sorunlu, hem çok ısınıyor hem ekran kartı boşta tam güç çalışıyor, işlemcinin sıcaklığı bir türlü düşmüyor. Nereden aldınız bilgisayarı? Bi götürün oraya veya ekran kartını garantiye / yaptırmaya yetkili servise falan götürün.

Kendim topladım hocam.
Hocam sizin sistem baya sorunlu, hem çok ısınıyor hem ekran kartı boşta tam güç çalışıyor, işlemcinin sıcaklığı bir türlü düşmüyor. Nereden aldınız bilgisayarı? Bi götürün oraya veya ekran kartını garantiye / yaptırmaya yetkili servise falan götürün.
Ayrıca işlemci sıcaklığını bir nebze de olsa hallettim diyebilirim.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı